نحوه اخذ مالیات از واحدهای مسکن مهر | مالیات واحدهای مسکن مهر چقدر؟

کد خبر: 1270419

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبلغ ۳ میلیون ریال را برای اخذ مالیات از هر واحد مسکن مهر و واحدهای احداثی موضوع قانون جهش تولید مسکن تعیین کردند.

 نحوه اخذ مالیات از واحدهای مسکن مهر | مالیات واحدهای مسکن مهر چقدر؟

نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (سه‌شنبه 3 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1403 کل کشور، با بندهای (الف) و (ب) تبصره (10) ماده واحده این لایحه موافقت کردند. بر این اساس نحوه اخذ مالیات از واحدهای مسکن مهر تعیین شد.

در بند (الف) تبصره (10)  ماده واحده آمده است؛ میزان مـالیات طرح(پروژه)‌های مـسکن مهـر بـابت هـر واحد مسکن مهر و واحدهای احداثی موضوع قانون جهش تولید مسکن (شامل ساخت، آماده‌سازی، محوطه‌سازی، زیربنایی و روبنایی) برای سال‌های 1398 تا 1403 در ‌طرح(پروژه)‌های تفاهم‌نامه سه‌جانبه با سازندگان و تعاونی‌‌ها و پیمانکاران فرعی طرف قرارداد با آنها با هر نوع قرارداد و با معرفی وزارت راه و شهرسازی معادل سه میلیون (3،000،000)  ریال برای هر واحد تعیین می‌گردد و هیچ‌گونه مالیات دیگری به غیر از مالیات بر ارزش‌افزوده بابت خرید مصالح به این ‌طرح(پروژه)‌‌ها تعلق نمی‌گیرد.

همچنین در بند (ب) تبصره (10)  ماده واحده آمده است؛ شورای برنامه‌ریزی و توسعه ‌استان‌ها مکلفند از محل عوارض ماده (39) قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، سهم سکونتگاه‌های غیر‌رسمی ‌‌واقع در محدوده و خارج از محدوده شهرها را بر اساس جمعیت ساکن، تعیین و صرف ‌محرومیت‌زدایی و بهسازی همان مناطق نمایند. آیین‌نامه ‌‌‌‌اجرائی این بند ظرف یک‌ماه پس از لازم الاجراء شدن این قانون توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی تهیه می‌شود و به‌تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها