ریزش قیمت مرغ تا مرز نرخ مصوب | قیمت مرغ چقدر شد؟

کد خبر: 1277337

مشاهدات میدانی خبر از کاهش قیمت مرغ دارد به طوری که این محصول در خرد فروشی ها به قیمت ۷۹ هزار تومان به فروش می رسد و به قیمت مصوب خود نزدیک شده است.

ریزش قیمت مرغ تا مرز نرخ مصوب | قیمت مرغ چقدر شد؟

 مشاهدات میدانی در شهر تهران نشان می‌دهد که قیمت گوشت مرغ کاهش یافته است. این محصول تا چندی پیش در محدوده هر کیلوگرم 95 هزار تومان به فروش می‌رسید و حتی در ماه های قبل 100 هزار تومان را نیز تجربه کرده بود اما اکنون در محدوده 79 هزار تومان به فروش می رسد و دیگر خبری از وجود صف های طولانی در میادین میوه و تره بار نیست.

وزیر جهادکشاورزی در این ارتباط گفته است که میزان جوجه ریزی ماهانه از 151 میلیون قطعه در ماه عبور کرده است که این رقم خود به معنی رکورد جوجه ریزی است.

وی همچنین پیش بینی کرده است که میزان جوجه ریزی در فروردین ماه از بهمن نیز بیشتر خواهد بود.

البته باید توجه داشت که گرانی های گوشت قرمز تقاضا برای مرغ در کشور را افزایش داده و از طرفی جمعیت کشور با حضور مهاجران افغانستانی افزایش یافته که برای تامین این تقاضا افزایش جوجه ریزی طبیعی و ضروری ست اما زمزمه هایی نیز در ارتباط با باز شدن مسیر صادرات مرغ شنیده می‌شود.

با توجه به اینکه مرغ کالای اساسی و یارانه ای است و برای تولید این محصول ارز دولتی اختصاص داده می شود صادرات این محصول بر اساس قوانین موجود ممنوع است و حتی ممکن است  آرامش شکننده بازار را بر هم زند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها