آخرین وضعیت بازار تخم مرغ برای شب عید و ماه رمضان | قیمت تخم مرغ کیلویی چند؟

کد خبر: 1277828

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران گفت: وضعیت تولید خوبی در تخم مرغ داریم و هیچ نگرانی از بابت تامین تخم مرغ برای شب عید و ماه رمضان وجود ندارد.

آخرین وضعیت بازار تخم مرغ برای شب عید و ماه رمضان |  قیمت تخم مرغ کیلویی چند؟

ناصر نبی پور با بیان اینکه تولید تخم مرغ در وضعیت خوبی قرار دارد،‌ گفت: روزانه ۳۷۰۰ تا ۳۸۰۰ تن و ماهانه ۱۰ تا ۱۵ هزارتن تخم مرغ در کشور تولید می شود، بنابراین هیچ نگرانی از بابت تامین تخم مرغ برای شب عید و ماه رمضان وجود ندارد.

وی افزود: مصرف تخم مرغ بالا رفته، زیرا ارزان ترین کالای پروتئینی بوده و همچنین در نیمه دوم سال نیز تقاضا بیشتر می شود. سرانه مصرف تخم مرغ در کشور در سالهای اخیر به حدود ۱۴ تا ۱۵ کیلو رسیده است.

رئیس اتحادیه مرغ تخمگذار تهران در ادامه گفت: امسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید شده است.

وی همچنین افزود: بازار تخم مرغ در ماه‌های آینده هم ثبات خواهد داشت و با ورود به فصل گرم و بعد از عید حتی تقاضا کاهشی می شود.

نبی پور با بیان اینکه میانگین قیمت تخم مرغ درب مرغداری‌ها ۴۷ تا ۵۳ هزارتومان است‌، گفت: تخم مرغ در میادین میوه وتره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای با قیمت مصوب هر کیلو ۵۶ هزارتومان به فروش می رسد.

وی در ادامه عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۲۰ هزار تن تخم مرغ صادر شده و ظرفیت این را داریم که میزان صادرات را حداقل تا ۲۵۰ هزارتن بدون اینکه خللی در بازار داخل ایجاد شود، برسانیم.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها