تامین نیاز تمام کارخانجات و صنایع کشور با قرارداد جدید گازی

کد خبر: 1279726

وزیر نفت از تامین نیاز تمام کارخانجات و صنایع کشور با قرارداد جدید گازی خبر داد.

تامین نیاز تمام کارخانجات و صنایع کشور با قرارداد جدید گازی

در جلسه عصر امروز ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ هیات دولت، جواد اوجی در گزارش خود درباره قرارداد طرح ملی «فشارافزایی در میدان پارس جنوبی» با ۴ شرکت بزرگ ایرانی که به ارزش ۲۰ میلیارد دلار به امضا رسید، با بیان اینکه این اقدام باید ۸ سال پیش و در زمان دولت قبل انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: کشورهای همسایه این اقدام را با کمک شرکت‌های خارجی انجام داده‌اند، اما ۴ شرکت بزرگ ایرانی طرف قرارداد اجرای این پروژه متعهد شده‌اند، از تمام ظرفیت‌های داخلی برای اجرای این قرارداد استفاده کنند.

وی همچنین عنوان کرد: با اجرای این قرارداد، ۹۰ تریلیون فوت مکعب گاز از این میدان برداشت می‌شود که می‌تواند نیاز تمام کارخانجات و صنایع کشور را تامین کند.

وزیر نفت با بیان اینکه با اجرای این طرح ۲ میلیارد بشکه میعانات گازی نیز استحصال خواهد شد، افزود: با آغاز عملیات اجرایی این طرح ده‌ها هزار فرصت شغلی هم ایجاد خواهد شد. مهندس اوجی درباره میادین نفتی جفیر و سپهر که روز جمعه با دستور رئیس جمهور به شکل رسمی افتتاح شدند نیز گفت: آماده‌سازی این میادین تا پیش از این دولت تنها ۱۵ درصد پیشرفت داشتند که در مدت ۲ سال و نیم گذشته با تلاش جهادی مسئولان و متخصصان وزارت نفت تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها