ریزش ۱۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

کد خبر: 1280305

شاخص کل بورس در انتهای معاملات امروز با ریزش بیش از ۱۳ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

ریزش ۱۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در انتهای معاملات امروز با ریزش ۱۳ هزار واحدی مواجه شد، ارزش معاملات خرد عدد ۴,۷۷۸ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۷% کاهش داشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، کاهش قابل توجهی نداشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۱۴۲ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۱۷۲ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱,۱۲۱ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. اما صندوق‌های درآمد ثابت امروز شاهد ۶۶ میلیارد تومان ورود نقدینگی بوده‌اند.

ارزش صف‌های خرید ۲۷۳ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۳۸ میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۵ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۲۷ میلیارد تومان قرار دارد.

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۳۸۴ میلیارد تومان (۰.۷ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های بانکی با ارزش معاملات ۲۷۱ میلیارد تومان (۱.۱ برابر میانگین هفتگی) و سرمایه گذاری‌ها با ارزش معاملات ۲۶۵ میلیارد تومان (۱.۵ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها