عیدی دولت برای مستمری بگیران | یارانه معیشتی ۷۰۰ هزار تومانی در حساب ها شارژ شد

کد خبر: 1280593

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه عیدی مستمری بگیران بهزیستی استان در گرو تامین اعتبار مالی است، گفت: هر میزان اعتبار تامین شود، به مستمری بگیران بهزیستی عیدی پرداخت خواهد شد.

عیدی دولت برای مستمری بگیران | یارانه معیشتی ۷۰۰ هزار تومانی در حساب ها شارژ شد

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه عیدی مستمری بگیران بهزیستی استان در گرو تامین اعتبار مالی است، گفت: هر میزان اعتبار تامین شود، به مستمری بگیران بهزیستی عیدی پرداخت خواهد شد.

به نقل از مهر، محمود منطقی درباره گلایه‌های برخی افراد تحت پوشش بهزیستی از عدم پرداخت عیدی بیان کرد: مقوله‌ای به نام عیدی در پروسه پرداختی‌های سازمان بهزیستی تعریف قانونی ندارد اما در سال‌های اخیر تلاش شده تا منابعی فراهم شود.

وی با بیان اینکه مقوله اساسی و مورد لحاظ قانونی نیز برای مددجویان از سوی سازمان بهزیستی، «مستمری ماهانه» است، افزود: این مستمری به صورت ۱۲ ماهه در سال از سوی بهزیستی پرداخت و تکلیف قانونی ما است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه مستمری‌ها در تمام کشور به صورت متمرکز و کشوری انجام می‌شود، ابراز کرد: ادارات کل استان‌ها در این زمینه هیچ نقشی ندارند.

زمان واریز عیدی مستمری بگیران

منطقی با اشاره به اینکه بعد از تأمین اعتبار از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، بهزیستی کشور، مستمری‌ها را پرداخت می‌کند، افزود: سال گذشته این روند قدری با تأخیر روبرو شد اما امسال خوشبختانه این مشکل حل شد.

وی با بیان اینکه مستمری مستمری بگیران بهزیستی بیستم هرماه پرداخت می‌شود، افزود: همیشه سازمان بهزیستی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به واسطه نگاه حمایتی که به گروه هدف داشتند، اگر منابع اعتباری تحت عنوان ماه سیزدهم تأمین شود، پرداختی ویژه اسفند ماه را نیز خواهیم داشت.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه میزان این عیدی اسفند ماه به میزان تأمین اعتبار بستگی دارد، ابراز کرد: امسال هر میزان تأمین اعتبار صورت گیرد، به همان مقدار مستمری عیدی پرداخت می‌شود و این ارتباطی به ادارات کل استان‌ها ندارد.

یارانه معیشتی ۷۰۰ هزار تومانی به چه کسانی میرسد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره پرداخت عیدی به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توضیح داد.

به گزارش اقتصاد آزاد صولت مرتضوی؛ وزیر تعاون، کار تعاون و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما امروز شاهد برگزاری اختتامیه قرآنی بودیم که با حضور حافظان، قاریان و خانواده آن‌ها در مجموعه فرهنگی آدینه بوده‌ایم که بسیار فرح‌بخش و امیدآفرین بود.

وی افزود: جمع کثیری از حاضران این نشست حافظان قرآن کریم و قاریان بودند که منشأ خیر، برکت و ارتقا و توسعه روحیه معنوی هستند.

مرتضوی گفت: یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های وزارت رفاه موضوعات فرهنگی است و مسابقات قرآنی در سال آینده برگزار می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی چه زمانی پرداخت می‌شود، اظهار کرد: عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در همان چارچوب قانونی پرداخت می‌شود./تسنیم

این خانوارها یارانه معیشتی می‌گیرند

جشن نیکوکاری با هدف تامین مایحتاج زندگی و لباس نو و کمک نقدی به خانواده‌های نیازمند از اول اسفندماه در شهرستان آغاز شده و تا یک هفته آینده ادامه دارد و تاکنون خیران ۲۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال به این جشن اهدا کردند.

رئیس کمته امداد از واریزی یارانه معیشتی خبر داد.

رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گنبدکاووس روز سه‌شنبه گفت: این بسته‌ها شامل کیسه ۱۰ کیلویی برنج و سه لیتر روغن مایع هر کدام به ارزش ۱۰ میلیون ریال از محل زکات توسط خیر گنبدی اهدا شد.

علیرضا کریمیان ادامه داد: گنبدکاووس بیش از ۱۴ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد دارد که از این تعداد حدود ۱۰ هزار خانوار در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

وی بیان کرد: جشن نیکوکاری با هدف تامین مایحتاج زندگی و لباس نو و کمک نقدی به خانواده‌های نیازمند از اول اسفندماه در شهرستان آغاز شده و تا یک هفته آینده ادامه دارد و تاکنون خیران ۲۸ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال به این جشن اهدا کردند که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال آن به صورت نقدی و ۱۲۶ میلیون ریال آن به صورت کالایی به طور مستقیم به کمیته امداد اهدا و ۲۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال آن هم در ۳۵ مرکز نیکوکاری فعال در شهرستان جمع آوری شد.

واریزی این مبلغ به حساب مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

تا ساعاتی دیگر مبلغ مستمری برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واریز خواهد شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از منیبان، امروز ۲۰ اسفند است و تا ساعاتی دیگر مبلغ مستمری برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واریز خواهد شد.

از بهمن ماه، تاریخ واریز مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تغییر کرد.

تصمیم گرفته شده که هر ماه مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در روز ۲۰ واریز شود. مانند ماه بهمن، در این ماه نیز طبق همین روال، امروز یکشنبه ۲۰ اسفند مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واریز می‌شود.

مقدار این مستمری با ماه‌های گذشته تغییری نکرده و همچنان حدوداً ۷۰۰ هزار تومان برای هر نفر است.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار اردبیل گفت: ۴۳۷ میلیارد تومان تسهیلات با همت و همراهی بانک‌های عامل به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در حوزه خوداشتغالی پرداخت شده است.

یاسر عبداللهی ۲۰ اسفند در جشن ملی توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در استانداری اردبیل، اظهار کرد: با تلاش و همت دولت سیزدهم در بحث اشتغال مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر اقدامات و حمایت‌های خوبی انجام شده تا در عرصه تولید و اشتغال بتوانند به نقطه خودکفایی برسند.

وی حمایت‌های همه‌جانبه رییس جمهور، وزرا و استاندار اردبیل را از طرح‌های توانمندسازی و خوداشتغالی مددجویان یادآور شد و تصریح کرد: بانک‌های عامل از محل تبصره ۱۶ و ۱۷ عملکرد خوبی را در ۲ سال اخیر از خود نشان دادند و بخش عمده‌ای از این تسهیلات پرداخت شده و پرداختی‌ها همچنان تا پایان سال ادامه دارد.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار اردبیل گفت: از جز سه و چهار تبصره‌های قانونی بودجه سال گذشته و امسال و از رقم ۷۸۰ میلیارد تومان منابع کمیته امداد، با همت بانک‌های عامل ۴۳۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده تا صاحبان سه هزار و ۷۰۰ طرح اشتغالزا بتوانند فرصت‌های اشتغال برای خود و سایر گروه‌های جامعه مهیا کنند.

عبداللهی رویکرد کمیته امداد را در بحث اشتغال، رویکرد مناسب و قابل تقدیر توصیف کرد و افزود: در استان اردبیل نیز اقدامات حمایتی خوبی از این نهاد انقلابی آغاز شده و امیدواریم با حمایت همه‌جانبه تمامی تعهدات اشتغال مددجویان محقق شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اکثر بانک‌های عامل در پرداخت این تسهیلات تلاش و جدیت مضاعفی را داشته اند و به صورت هفتگی این پرداختی‌ها رصد و پایش می‌شود تا در صورت عقب‌ماندگی موانع رفع شده و تسهیل‌گری خاصی را در بخش اشتغال و خودکفایی شاهد باشیم.

عبداللهی به برگزاری جشن خودکفایی ۱۰۰ هزار نفر در سراسر کشور و حدود ۲ هزار مددجوی کمیته امداد استان اشاره کرد و ادامه داد: در آستانه ماه مبارک رمضان و آغاز سال جدید این جشن نویدبخش تحول در حوزه اشتغال و کارآفرینی است و امیدواریم در همه بخش‌های استان شاهد رونق تولید، اشتغال و کاهش آسیب‌ها، دغدغه‌ها و نگرانی‌های خانوارها باشیم.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار اردبیل اضافه کرد: دولت تلاش می‌کند در ابعاد مختلف حمایت‌های لازم و همه‌جانبه را از صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران انجام دهد و در استان اردبیل نیز با تاکید استاندار اردبیل بحث رونق تولید، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار جز رویکردها و برنامه‌های اصلی است که در سال آینده نیز این رویکرد و برنامه‌ها با نگاهی جامع و برنامه‌ریزی دقیق پیگیری خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها