خبر مهم برای وراث سهام عدالت | سهام عدالت متوفیان را چگونه رایگان ثبت نام کنیم؟؟

کد خبر: 1280756

بسیاری از وراث برای ثبت نام سهام عدالت متوفیان به دلیل بی اطلاعی از فرایند ثبت نام به جای مراجعه به بانک و کارگزاری های منتخب به سراغ دفاتر الکترونیکی رفتند، به همین دلیل مجبور به پرداخت هزینه شدند.

خبر مهم برای وراث سهام عدالت | سهام عدالت متوفیان را چگونه رایگان ثبت نام کنیم؟؟

سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرده که فرایند انتقال سهام عدالت به متوفیان به وراث رایگان است، اما عده ای از مردم به دلیل بی اطلاعی از شرایط و چگونگی ثبت نام با هزینه های بالایی روبرو شده اند. زیرا به جای اینکه فرایند ثبت نام را از درگاه های اعلامی انجام دهند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیکی ثبت نام انجام داده اند. طبق پیگیری های خبرنگار بازار هر کسی که از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی ثبت نام کرده با هزینه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کرده است، در حالی که امکان ثبت نام رایگان وجود داشت.

در واقع فرایند ثبت نام اینگونه رایگان می شود که فرد ابتدا وارد درگاه ذینفعان بازار سرمایه شوند و بعد از آن اطلاعات مورد نیاز(کد ملی و تاریخ تولد متوفی) را در بخش امور سهام عدالت متوفی وارد کنند.

همچنین وارث باید نسبت به دارایی متوفی و زمان تشکیل پرونده آن اطلاعات لازم را داشته باشد و بعد از اینکه اطلاعات فرد ثبت شد یک کد پیگیری به وارث داده می شود. در این مرحله فرد باید به یکی از دفاتر کارگزاری های منتخب یا شعب بانک های ملی، ملت، پارسیان یا تجارت مراجعه کند. همچنین وراث می توانند به یکی از کارگزاری های تامین سرمایه نوین، کارگزاری بانک ملی، کارگزاری بانک کارآفرین، کارگزاری بانک سامان، کارگزاری خبرگان سهام، کارگزاری اقتصاد بیدار، کارگزاری کارگزاری بانک انصار، کارگزاری بانک تجارت، کارگزاری بانک ملت، کارگزاری بانک رفاه، کارگزاری بانک سپه، کارگزاری بانک پاسارگاد، کارگزاری آسمان، کارگزاری کاریزما، کارگزاری راهین، کارگزاری پویان، کارگزاری آپادانا، کارگزاری پیشرو، کارگزاری توسعه فردا، کارگزاری نهایت نگر، کارگزاری دانایان، کارگزاری ایساتیس پوی، کارگزاری مبین سرمایه و آرمان تدبیر نقش جهان مراجعه کنند.

پس از آن می تواند پرونده تشکیل دهد که باید در این مرحله تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی و وراث و همچنین گواهی حصر وراثت و کپی وصیت نامه در صورت وجود داشتن باید ارائه شود. بعد هر یک از وراث در بخش استعلام وضعیت دارایی سهامی متوفی را پیگیری کنند./ تحلیل بازار

اطلاعیه مهم درباره مرحله دوم واریز سود سهام عدالت

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از پرداخت سود به بیش از ۴۳ میلیون سهامدار سهام عدالت خبر داد.

به گزارش سازمان بورس، محمد باغستانی با بیان اینکه فرایند مرحله دوم واریز سود سهام عدالت به اتمام رسیده است، گفت: در این مرحله به حساب ۴۳ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۲۱۰ سهامدار سود واریز شد.

وی اظهار داشت: شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارزی و بلندمدت مهم‌ترین دلایلی است که تاکنون سود به حساب این گروه از سهامداران سهام عدالت واریز نشده است.

باغستانی با بیان اینکه سهامداران نگران دریافت سود سهام عدالت خود نباشند، تصریح کرد: افرادی که سود خود را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به آدرس Sejam.ir، اطلاعات خود را بروز رسانی کنند تا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در مرحله بعدی سود این افراد را به حسابشان واریز کند.

مدیرعامل سمات درباره واریز سود به وراث متوفیان سهام عدالت گفت: در صورتی که وراث با مراجعه به شعب شرکت‌های کارگزاری یا بانک های منتخب، مدارک خود را در سامانه میراث ثبت کنند، می‌توانند سود سنوات گذشته را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه وراث متوفیان سهام عدالت تاکنون ۳۶۰ هزار پرونده در سامانه میراث تشکیل داده‌اند، افزود: تعدادی از وراث هنوز در سامانه سجام ثبت نام نکرده‌اند و باید هر چه سریعتر در این سامانه ثبت‌نام کنند تا شرایط برای واریز سود این افراد مهیا شود.

باغستانی در خصوص زمان واریز مرحله بعدی سود سهام عدالت افزود: سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی مکاتبات و مذاکرات لازم را برای دریافت کل سود از شرکت های سرمایه پذیر را انجام خواهند داد که امیدوارم بتوانیم در نخستین فرصت سود این گروه از سهامداران را دریافت و به حساب آنها واریز کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها