زمان شارژ یارانه معیشتی فروردین | آیا طرح فجرانه کالابرگ تمدید میشود؟

کد خبر: 1281457

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره احتمال تمدید اجرای طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک پس از ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری توضیح داد.

زمان شارژ یارانه معیشتی فروردین | آیا طرح فجرانه کالابرگ تمدید میشود؟

طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک همزمان با دهه فجر سال گذشته ( 17 بهمن ) از سوی دولت آغاز شد.

در «طرح فجرانه» یک سبد 11 قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد (منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران و وزارت بهداشت) با قیمت‌های مبنای سال 1401 انتخاب شده است و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (1402) از محل یارانه جدید دولت تأمین شده است، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر 11 قلم، 743 هزار و 750 تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته باید قیمت سال 1401 را به‌مبلغ 523 هزار و 300 تومان از جیب خود پرداخت کند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به‌مبلغ 220 هزار و 450 تومان از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌شود.

مرحله جدید و بزرگ طرح ملّی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه‌بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه (اول تا هفتم) در دهه مبارک فجر و همزمان با چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از 17 بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا 17 اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت و در این طرح اعتبار خرید 11 قلم کالابرگی از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

در طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی در صورت استفاده از کالابرگ و خرید از سبد غذایی مورد تأیید وزارت کار، 220 هزار تومان به‌ازای هر فرد به‌مبلغ 400 هزار تومان کالابرگ افزوده می‌شود و هر فرد می‌تواند تا 620 هزار تومان از کالابرگ استفاده کند، به‌این معنا که خانواده‌ای که به‌ازای هر فرد، 300 هزار تومان و یا 400 هزار تومان دریافت می‌کرده است، 220 هزار تومان بیشتر دریافت خواهد کرد و باید این اعتبارِ تشویقی را صرفِ خرید 11 قلم کالای معیّن کند.

به گزارش تسنیم، مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از 18 اسفند‌ماه 1402 آغاز شد و خانواده‌های مشمول پس از شارژ اعتبار 220 هزار تومانی از (18 اسفندماه) یک ماه فرصت دارند تا از این اعتبار استفاده کنند.

همچنین سومین سومین مرحله از طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از 18 فروردین 1403 آغاز و تا 18 اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.

علیرضا عسگریان؛ معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره احتمال تمدید اجرای طرح فجرانه گفت: این طرح سه‌ماهه بود که تا 17 اردیبهشت سال 1403 ادامه دارد، اما تمدید آن به تامین بودجه مشروط است؛ به نظر می‌آید در فروردین‌ماه یا اوایل اردیبهشت‌ماه درباره تداوم آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

معاون وزیر رفاه اضافه کرد: دولت به طور دقیق به دنبال آن است که ابتدا منابع این طرح تعیین و تامین شود و سپس درباره اجرا یا تمدید آن تصمیم خواهد گرفت.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد