فوری؛ خبر داغ یارانه ای امروز برای همه | کارت یارانه نقدی برای این افراد 1/100/000 اضافه تر شارژ شد

کد خبر: 1284636

بنابر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امکان خرید کالابرگی در قالب مرحله سوم طرح فجرانه، برای دهک‌های اول تا هفتم درآمدی فراهم شد.

فوری؛ خبر داغ یارانه ای امروز برای همه | کارت یارانه نقدی برای این افراد 1/100/000 اضافه تر شارژ شد

خبرنگار شکیبا بقال زاده: بنابر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امکان خرید کالابرگی در قالب مرحله سوم طرح فجرانه، برای دهک‌های اول تا هفتم درآمدی فراهم شد.

بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امکان خرید کالابرگی در قالب مرحله سوم طرح فجرانه، برای دهک‌های اول تا هفتم درآمدی فراهم شد.

در این طرح «شرط ۲۰۰ هزار تومان حداقل خرید از یارانه» حذف شده و اعتبار تشویقی مشمولان به ازای هر نفر از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

طبق اعلام معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۹۸ میلیون سبد غذایی کالابرگ الکترونیکی در طرح فجرانه توزیع شد.

مرحله سوم و آخر این طرح تا ۱۸ اردیبهشت ادامه دارد.

​استاندار تهران با اشاره به استقبال مردم نسبت به اجرای دو مرحله طرح کالابرگ الکترونیکی (فجرانه) در این استان از آغاز اجرای نوبت سوم این طرح خبر داد.

علیرضا فخاری پیش از ظهر دوشنبه با اشاره به اجرای دو مرحله طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور و به موازات آن در استان تهران اظهار کرد: بر اساس تمهیدات و برنامه ریزی های صورت گرفته توسط دولت سیزدهم، با فضل الهی توانستیم دو مرحله از طرح کالابرگ الکترونیکی را که گام مؤثری در ایجاد عدالت و بهره مندی مردم به خصوص ساکنین مناطق کم برخوردار از کالاهای اساسی بود را بدون مشکلات امنیتی ، با بالاترین آمار خرید و بالاترین توزیع بسته معیشتی اجرایی کنیم، به طوری که سطح اعتراضات مردمی و تخلفات صورت گرفته نسبت به تراکنش های انجام شده کمتر از ۲ درصد بوده است.

استاندار تهران در تشریح جزئیات این طرح که به عنوان «کالابرگ الکترونیکی فجرانه» از ١٧ بهمن ماه سال گذشته اجرایی شده است، گفت: همزمان با آغاز اجرای طرح مذکور با تشکیل قرارگاه استانی ٢١ تیم در سطح استان تهران تشکیل و ادارات عضو ستاد کالابرگ و فرمانداری‌ها کار عملیاتی میدانی را آغاز کردند.

فخاری افزود: با یاری خدا و همکاری و تعامل بسیار خوب مسؤولان استان، شاهد استقبال گرم مردم در دو مرحله اجرا شده از طرح کالابرگ الکترونیکی در پایتخت بودیم و با برنامه ریزی های صورت گرفته مرحله سوم این طرح را آغاز می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده از ابتدای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در استان تهران عنوان کرد: در این زمینه اطلاع رسانی‌های لازم از طریق خبرگزاری‌ها و شبکه‌های صدا و سیما جهت آشنایی عموم مردم به خوبی انجام شد و ستادهای شهرستانی کالابرگ در شهرستان‌های استان تهران با ریاست فرمانداران و دبیری رؤسای ادارات اجرایی تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل و وظایف دستگاه‌های عضو ستاد اعم از تأمین اقلام، آموزش اصناف و فروشگاه‌ها، نظارت عملکرد فروشگاه‌ها صورت گرفت.

استاندار تهران به بازدیدهای میدانی از فروشگاه‌ها و روند خرید مردم توسط کارشناسان و رؤسای ادارات اجرایی در سطح شهرستان‌ها اشاره و بیان کرد: در استان تهران تعداد ۱۵ هزار ۴۴۲ فروشگاه خرد و زنجیره ای به سامانه کالابرگ متصل بوده و در حال ارائه خدمات به متقاضیان می باشند.

فخاری از کسب مقام دوم استان تهران در بین استان‌های کشور در اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی خبر داد و افزود: میزان کل خرید مردم در استان تهران از ابتدای طرح کالابرگ تا کنون حدود ۱۲۹ هزار میلیارد ریال و مبلغ اعتبار استفاده شده از ابتدای طرح کالابرگ تا کنون ۲۳ هزار میلیارد ریال گزارش شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۲میلیون و ۲۴۵ هزار و ۱۸۱ خانوار مشمول در دهک های ۱ تا۷   دراستان تهران ساکن هستند گفت: تعداد ۲ میلیون و ۳۷ هزار و ۷۷۱ خانوار از ابتدای طرح تا کنون ازاعتبار کالابرگی استفاده کرده اند.

در مرحله اول طرح کالابرگ فجرانه که از ۱۷ بهمن ماه اجرا گردید تعداد ۱میلیون ۷۲۲ هزار و ۳۲۵ خانوار با انجام ۲ میلیون ۱۶۵ هزار و ۴۰۶ تراکنش و استفاده از ۹۳۱ میلیارد تومان اعتبار و در مرحله دوم طرح کالابرگ فجرانه که از ۱۸ اسفند ماه اجرا شد تعداد ۱ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۸۸۶ خانوار با انجام ۱میلیون و ۹۳۷ هزار و ۱۴۹ تراکنش و استفاده از ۷۴۳ میلیارد تومان اعتبار از طرح استقبال داشتند.

استاندار تهران درخصوص جزئیات مرحله سوم اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در استان تهران اظهار کرد: این طرح از امروز ۲۰ فروردین در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی آغاز و همانند دو مرحله قبل تمام خانوار دهک‌های اول تا هفتم مشمول ۲۲۰ هزار تومان اعتبار خرید ۱۱ قلم کالابرگی می‌شوند.

فخاری افزود:دراین طرح یک سبد ۱۱ قلمی برای تأمین حداقل کالری،پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد، منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران (با قیمت‌های مبنا سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و مابه التفاوت قیمت سبد مبنا با قیمت روز در سال ۱۴۰۲ از محل یارانه جدید دولت (فجرانه)تأمین می‌شود، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم ۷۴۳,۷۵۰ تومان بوده که خانوار مشمول در صورت خرید بسته می‌بایست قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزارو ۳۰۰ تومان از جیب خود پرداخت کنند و مابه التفاوت آن به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌شود.

استاندار تهران بابیان اینکه اعتبار جدید ۲۲۰ هزار تومانی علاوه بر یارانه ۳۰۰و۴۰۰ هزارتومانی بوده و خانوار یارانه بگیر به صورت مجزا یارانه نقدی خود را به صورت ماهانه دریافت می‌کنندگفت: مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار شارژ شده و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود.

۳

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها