آغاز توزیع شیر مدارس/توزیع ۱۵ نوبت تا اردیبهشت

کد خبر: 1285007

دبیر کمیته شیر وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به توزیع ۱۶۰ میلیون پاکت شیر در مدارس در سال ۱۴۰۲ گفت: تا پایان اردیبهشت ۱۵ نوبت شیر در مدارس توزیع خواهد شد.

 آغاز توزیع شیر مدارس/توزیع ۱۵ نوبت تا اردیبهشت

حسین اسدالهی؛ دبیر کمیته شیر مدارس درباره روند توزیع شیر در مدارس با آغاز سال جدید اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش از 23 مهر 1402 آماده توزیع شیر در مدارس بود اما روال کار تا آبان ماه به طول انجامید و دلیل آن آماده نبودن شرکت‌های لبنی بود.

وی افزود: از اواسط آبان ماه کار توزیع شیر در مدارس  به میزان دو نوبت در هفته آغاز شد و باید تا 52 نوبت شیر میان 8 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز دبستانی توزیع شود.

دبیر کمیته شیر آموزش و پرورش گفت: شیر توزیع شده در مدارس از نوع استریل فرادما با استاندارد بالاتر از استاندارد موجود در بازار است، ضوابط مدنظر برای شیر مدارس بسیار سختگیرانه بود به‌گونه‌ای که از 500 شرکت لبنی 84 شرکت حائز شرایط شدند.

توزیع 160 میلیون پاکت شیر در سال 1402

اسدالهی با اشاره به اینکه تا پایان سال 1402، 160 میلیون پاکت شیر در مدارس توزیع شد، مطرح کرد:  با این  حجم از توزیع وجود درصدی خطا طبیعی است و مشکلاتی که گزارش شد، 80 درصد به دلیل حساسیت به شیر بود و 20 درصد موارد ممکن است شیر توزیع شده مشکل داشته باشد.

وی ادامه داد: مناطق شمالی شهر تهران  در آخرین مرحله توزیع شیر قرار داشتند و کار را از استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان آغاز کردیم و روند توزیع شیر برای تکمیل 52 نوبت تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.

توزیع 15 نوبت شیر تا پایان اردیبهشت

دبیر کمیته شیر وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تا پایان اردیبهشت، 15 نوبت شیر در مدارس توزیع خواهد شد، گفت: در مناطقی که از برنامه توزیع شیر عقب هستند ممکن است سه یا چهار نوبت توزیع شیر در هفته داشته باشیم که شامل استان‌های کردستان، کرمان، برخی مناطق سیستان و بلوچستان، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل و مناطق 1 تا 6 شر تهران است.

وی یادآور شد: در برخی مناطق طبق درخواست شرکت‌های لبنی به دلیل عدم تأمین پاکت، شیر یک لیتری جایگزین شیر 200 سی سی در مدارس شد که معادل 5 نوبت شیر محسوب می‌شود.

اسدالهی ادامه داد: تلاش  می‌کنیم اول مهر 1403 را با توزیع شیر در مدارس آغاز کنیم و طبق برنامه هفتم توسعه روند توزیع شیر در مدارس باید ادامه داشته باشد و ممکن است مدارس دوره متوسطه اول در کنار مدارس ابتدایی، مشمول توزیع شیر شوند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها