صنعاء: هر لحظه برای آغاز جنگ منتظر و آماده هستیم

کد خبر: 1195948

رئیس شورای عالی سیاسی یمن با بیان اینکه این کشور در آتش‌بس سست و ناپایداری قرار دارد، تأکید کرد که در هر لحظه منتظر آغاز جنگ هستیم و برای آن آماده‌ایم.

صنعاء: هر لحظه برای آغاز جنگ منتظر و آماده هستیم

 مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن بعد از ظهر امروز یکشنبه تأکید کرد که بر اساس مسئولیت ملی، همه مردم این کشور باید برای مقابله با ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در همه استان‌های این کشور، متحد باشند.

المشاط با بیان اینکه پیشتیبانی از جبهه‌های نبرد، همچنان اولویت یمن است، گفت: در آتش‌بس سست و ناپایداری قرار داریم. لذا در هر لحظه منتظر آغاز جنگ هستیم و برای آن آماده‌ایم.

شبکه خبری المسیره به نقل از این مسئول یمنی گزارش داد، همه مسئولان باید در راستای ثبات داخلی و تقویت انسجام و همبستگی تلاش کنند؛ زیرا هر چند «دشمن جنگ نظامی را متوقف کرده، ولی به یک جنگ دیگر روی آورده است.

وی با بیان اینکه یمن به مزدوران اجازه نخواهد داد متجاوزان، این کشور را اشغال کنند، تصریح کرد: همه محاسبات دشمن برای کشاندن جنگ به استانهای مرکزی که دارای جمعیت بالا هستند، شکست خورده است.

المشاط با اشاره به اینکه کشورهای بدون تاریخ و پیشینه، به یمن حمله کرده‌اند، خاطر نشان کرد: ثمره صبر و جانفشانی، تحقق اهداف بزرگ و تضمین آینده و حصول استقلال است.

در همین ارتباط، عبدالکریم الحوثی وزیر کشور دولت نجات ملی یمن امروز یکشنبه تأکید کرد که این کشور در حال جنگ امنیتی با آمریکاست.

الحوثی گفت: دشمن آمریکایی همه چیز را در داخل کشور تحت نظر دارد تا از آن سوء استفاده کند و هرج‌ومرج گسترده‌ای به وجود آورد.

وی با بیان اینکه آمریکا تمایل زیادی دارد که در وضعیت «نه جنگ، نه صلح» بتواند بر جبهه داخلی یمن تأثیر بگذارد، تصریح کرد،  در آینده نزدیک، سرویس‌های امنیتی هسته‌های زیادی را معرفی خواهند کرد که با آمریکایی‌ها و ائتلاف سعودی در ارتباط هستند تا جبهه داخلی یمن را تضعیف کنند.

این مقام یمنی خاطر نشان کرد، سرویس‌های امنیتی یمن، در نهایت بیداری به سر می‌برند و جامعه یمن نیز نقش کمکی را در خنثی‌سازی توطئه‌های شیطانی ایفا می‌کند که قصد دارد صلح و آرامش را در این کشور از بین ببرد./فارس

 وزیر یمنی: در حال جنگ امنیتی با آمریکا هستیم

وزیر کشور دولت نجات ملی یمن خبر داد که دشمن آمریکایی همه چیز را در داخل این کشور تحت نظر دارد تا از آن سوء استفاده کند و هرج‌ومرج گسترده‌ای به وجود آورد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عبدالکریم الحوثی وزیر کشور دولت نجات ملی یمن امروز یکشنبه تأکید کرد که این کشور در حال جنگ امنیتی با آمریکاست.

الحوثی به شبکه خبری المسیره گفت: دشمن آمریکایی همه چیز را در داخل کشور تحت نظر دارد تا از آن سوء استفاده کند و هرج‌ومرج گسترده‌ای به وجود آورد.

وی با بیان اینکه آمریکا تمایل زیادی دارد که در وضعیت «نه جنگ، نه صلح» بتواند بر جبهه داخلی یمن تأثیر بگذارد، تصریح کرد،  در آینده نزدیک، سرویس‌های امنیتی هسته‌های زیادی را معرفی خواهند کرد که با آمریکایی‌ها و ائتلاف سعودی در ارتباط هستند تا جبهه داخلی یمن را تضعیف کنند.

این مقام یمنی خاطر نشان کرد، سرویس‌های امنیتی یمن، در نهایت بیداری به سر می‌برند و جامعه یمن نیز نقش کمکی را در خنثی‌سازی توطئه‌های شیطانی ایفا می‌کند که قصد دارد صلح و آرامش را در این کشور از بین ببرد.

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور وعده داده بود که به جنگ علیه یمن پایان خواهد داد، ولی بر عکس عمل کرد. صنعاء نیز تأکید کرد دارد که آمریکا مانع اصلی تلاش برای آتش‌بس در یمن است.

با وجود اینکه آمریکا مدعی شد که فروش سلاح به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی را متوقف خواهد کرد، ولی هیچ گاه این مسئله محقق نشد. محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی هم از نیاز آمریکا به نفت نهایت استفاده را برده و در این زمینه به واشنگتن فشار وارد کرد تا روند گسیل سلاح آمریکایی به ریاض همچنان ادامه داشته باشد.

صنعاء که آمریکا را مانع اصلی صلح در یمن می‌داند، اخیرا هشدار داد که حضور نیروهای آمریکایی در باب المندب و نزدیکی سواحل یمن، خطری برای کشتیرانی است. در واقع مسئولان یمنی تأکید دارند که عربستان به صورت نیابتی، به جنگ علیه این کشور ادامه می‌دهد؛ گذشته از اینکه ریاض و ابوظبی در حال سرقت منابع نفتی یمن هستند.

کارشناسان تأکید دارند عربستان اکنون فرصت دارد به جنگ علیه یمن پایان دهد، و اگر این کار را انجام ندهد، حملات موشکهای بالستیک و کروز یمن به زیرساختهای مهم سعودی، می‌تواند این کشور را مجبور کند که مستقیما به میز مذاکره بازگردد.

ناظران نیز می‌گویند که صرف نظر از تغییر رخدادها، روشن است که نفوذ آمریکا در شبه جزیره عربستان، به سرعت در حال کاهش است و بخشی از میراث آن، جنگ وحشیانه‌ای است که به زندگی بیش از ۴۰۰ هزار یمنی پایان داده است و هنوز بایدن حاضر نیست به آن پایان بخشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها