یک شیء پرنده ناشناس در آسمان چین مشاهده شد

کد خبر: 1204558

نیروی دریایی استان شرقی «شاندونگ» چین از پرواز یک شیء پرنده ناشناس بر فراز شهر ساحلی ریژائو خبر دادند.

یک شیء پرنده ناشناس در آسمان چین مشاهده شد

پس از جنجال‌های اخیر رسانه‌های غربی مبنی بر به پرواز درآمدن اشیاء ناشناس بر فراز آسمان ایالات متحده و کانادا، هم‌اکنون رسانه‌های چینی گزارش کردند که یک شیء ناشناس پرنده بر فراز آسمان شهر «ریژائو» مشاهده شده است.

روزنامه گلوبال تایمز چین به نقل از مقام‌های محلی گزارش کرد، فرماندهان نیروی دریایی در استان «شاندونگ» واقع در شرق چین امروز (یکشنبه) گزارش کردند که یک شیء پرنده ناشناس را بر فراز آب‌های نزدیک شهر ساحلی ریژائو در استان شاندونگ مشاهده کردند و آماده سرنگون کردن آن هستند.

این خبر در حالی منتشر شده است که پیش از این مرکز فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی اعلام کرد یک شئ پرنده ناشناس در ارتفاع بالا در آسمان کانادا کشف شده که دقایقی بعد به گفته نخست‌وزیر این کشور، سرنگون شد.

بعد از اطلاعیه شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره سرنگونی یک شئ پرنده در آسمان آلاسکا، رسانه‌های کانادایی بامداد یکشنبه از کشف یک شئ پرنده دیگر در ارتفاع بالا در آسمان این کشور خبر دادند.

پیش از آن نیز، «جان کربی» هماهنگ کننده امور راهبردی کاخ سفید شامگاه جمعه خبر داد که یک شیء پرنده دیگر در حریم هوایی آلاسکا سرنگون شده است. 

قبل از آن نیز، شنبه هفته گذشته، دولت بایدن شنبه دستور سرنگونی بالن چین با استفاده از یک جنگنده پیشرفته رادارگریز «اف-۲۲» را صادر کرد.

پکن اقدام آمریکا را «واکنش افراطی صریح و نقض جدی عرف بین‌المللی» توصیف کرد. وزارت خارجه چین همچنین اعلام کرد ژی فنگ معاون وزیر خارجه این کشور اعتراض رسمی خود را به سفارت آمریکا در پکن درباره استفاده واشنگتن از زور برای حمله به بالن غیرنظامی ارائه کرد. / فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها