روسیه سفیر آمریکا را احضار کرد

کد خبر: 1206369

وزارت خارجه روسیه، روز سه شنبه (امروز) سفیر واشنگتن در مسکو را در اعتراض به مواضع آمریکایی‌ها در قبال اوکراین احضار کرد.

 روسیه سفیر آمریکا را احضار کرد

 منابع رسانه‌ای در روسیه خبر دادند که مقام‌های مسکو در اعتراض به مواضع واشنگتن در قبال اوکراین، سفیر آمریکا در روسیه را احضار کردند.

رسانه‌های محلی روسیه از قبیل ریانووستی، تاس و راشاتودی روز سه شنبه (امروز) خبر دادند که سفیر آمریکا در روسیه به وزارت خارجه روسیه احضار شد تا مراتب اعتراض مسکو به افزایش دخالت‌های واشنگتن در حمایت از کی‌یف به او ابلاغ شود.

وزارت خارجه روسیه درباره احضار سفیر آمریکا اعلام کرد که واشنگتن باید اقداماتی را در زمینه خروج نظامی و تجهیزات خود (از اوکراین) و همچنین توقف فعالیت‌های خصمانه ضد روسیه انجام دهد.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، مقام‌های روسیه در دیدار با سفیر واشنگتن همچنین بر لزوم ارائه توضیح آمریکا درباره انفجار در خط لوله «نورد استریم» تاکید کردند.

احضار سفیر واشنگتن در مسکو به وزارت خارجه روسیه در شرایطی انجام شد که روز گذشته جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه یکسالگی جنگ اوکراین به کی‌یف رفت و با مقام‌های اوکراینی دیدار کرد.

 آمریکایی‌ها پیش از انجام سفر یک روزه جو بایدن به پایتخت اوکراین، روسیه را در جریان آن قرار داده بودند. کاخ سفید اعلام کرده بود، ارتباطات اولیه با روسیه اندکی قبل از سفر بایدن به کی‌یف در تلاش برای جلوگیری از هرگونه محاسبات اشتباه که می‌تواند دو کشور مجهز به سلاح هسته‌ای را به درگیری مستقیم بکشاند، انجام شد.

در شرایطی که از آغاز جنگ اوکراین، آمریکا و متحدانش در حال ارائه انواع حمایت‌ها از این کشور و فشارهای بی سابقه علیه روسیه هستند، جو بایدن در سفر به کی‌‌یف، وعده بسته کمکی ۵۰۰ میلیون دلاری شامل تجهیزات نظامی به اوکراین را داد/فارس

روسیه: میزان دخالت آمریکا در جنگ اوکراین رو به افزایش است

وزارت خارجه روسیه به آمریکا توصیه کرد در مسیر تحقیقات و افشای ابعاد مختلف انفجارهای مربوط به خطوط لوله گازی نورد استریم روسیه مانع تراشی نکند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه حجم مداخلات آمریکا در مسئله اوکراین را مورد انتقاد قرار داد.

وزارت خارجه روسیه امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا در حال گسترش میزان دخالت خود در درگیری اوکراین است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه، با اشاره به افشاگری های اخیر در خصوص نقش آمریکا در انفجارهای خطوط لوله نورد استریم روسیه، تاکید شد که آمریکا باید در مورد انفجار خط لوله نورد استریم توضیحاتی ارائه دهد.

وزارت خارجه روسیه همچنین با یادآوری کارشکنی های آمریکا در مسیر شفاف سازی انفجارهای نورد استریم، افزود: آمریکا نباید مانع انجام تحقیقات عینی در مورد انفجار خط لوله نورد استریم شود.

لازم به ذکر است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را برای کمک به مردم دونباس صادر کرد و در آستانه نخستین سالروز آغاز این جنگ، آمریکا و غرب همچنان به تأمین سلاح و کمک مالی براری کی‌یف ادامه می‌دهند.

آمریکا و متحدان غربی آن به بهانه جنگ در اوکراین، سیل تسلیحات نظامی را راهی این کشور کرده اند و از آن سو تحریم های گسترده ای را نیز علیه روسیه اعمال کرده اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها