روسیه: اروپا هیچگاه در تاریخ تا این حد سرسپرده آمریکا نبوده است

کد خبر: 1206902

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد تأکید کرد اروپا هیچ‌گاه در تاریخ تا این اندازه مطیع آمریکا نبوده است.

روسیه: اروپا هیچگاه در تاریخ تا این حد سرسپرده آمریکا نبوده است

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد تأکید کرد اروپا هیچ‌گاه در تاریخ تا این اندازه مطیع آمریکا نبوده است.

واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در مصاحبه‌ای از سرسپردگی کشورهای اروپایی در برابر آمریکا به شدت انتقاد کرد.

نبنزیا در جلسه‌ شورای امنیت که روز پنجشنبه برگزار شد گفت که در حال حاضر عملاً رابطه‌ای میان اتحادیه اروپا و روسیه وجود ندارد.

نماینده روسیه در سازمان ملل یادآوری کرد که مسکو در ژوئیه ۲۰۲۲ هم گفته که روابطش با بروکسل ناگهان از بین رفته است.

او در ادامه گفت: «به نظر می‌رسد که هنوز پرتگاهی مقابل ما است که نه تنها روابط ما با یکدیگر- رابطه‌ای که دیگر وجود ندارد- را به سوی خود کشیده بلکه با خود اتحادیه اروپا هم چنین کرده است.»

این دیپلمات روسیه اضافه کرد: «یک سال بعد از آنکه اتحادیه اروپا کاملاً رابطه‌اش با کشور ما را قطع کرده تولید ناخالص داخلی‌اش به نزدیک صفر سقوط کرده است. همزمان، نرخ‌های تورم بی‌سابقه با شاخص‌های دو رقمی اندازه گرفته می‌شوند.»

واسیلی نبنزیا همچنین با یادآوری نقش واشنگتن در انفجار خط لوله نورداستریم خاطرنشان کرد که اروپا هیچ‌گاه در تاریخ این قاره تا این حد «سر سپرده» آمریکا نبوده است.

او تصریح کرد: «اوضاع به جایی کشیده که بروکسل از کنار این مسئله که نزدیکترین متحدش اصلی‌ترین خط لوله [انتقال گاز روسیه به اروپا] را منفجر کرده با سکوت عبور کرده است.

حدود دو هفته پیش یک روزنامه‌نگار کهنه‌کار تحقیقی در آمریکا گزارش داد انفجار خط لوله نورداستریم در دریای بالتیک عملیات مخفیانه‌ای بوده که دستور آن توسط کاخ سفید صادر شده و توسط سیا اجرا شده است.

سیمور هرش روزنامه‌نگار تحقیقی برنده جایزه پولیتزر مدعی شده غواصان آمریکایی رزمایش نظامی ناتو را پوشش قرار داده و اقدام به کاشت مین در مسیر خط لوله مذکور کرده و سپس از راه دور آن را منفجر کرده‌اند.

وی گفت دو هفته قبل از حمله ۲۴ فوریه روسیه به اوکراین، بایدن علناً گفت که اگر روسیه به اوکراین حمله کند، آمریکا اجازه نخواهد داد خط لوله جدید نورد استریم ۲ افتتاح شود.

هرش ۸۵ ساله که افشاگری درباره کشتار جمعی ۵۰۰ غیرنظامی در ویتنام و شکنجه زندانیان در زندان ابوغریب در عراق را در کارنامه خود دارد گفت که دستور این عملیات مخفیانه از سوی جو بایدن صادر شده و عملیات با هماهنگی نروژ توسط سیا اجرا شده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها