ضربه امارات به تل‌آویو

کد خبر: 1210230

شبکه هفت رژیم صهیونیستی خبر داد که امارات تصمیم گرفته است خرید سامانه‌های پدافندی از رژیم موقت صهیونیستی را به حالت تعلیق درآورد.

ضربه امارات به تل‌آویو

شبکه هفت رژیم صهیونیستی خبر داد که امارات تصمیم گرفته است خرید سامانه‌های پدافندی از رژیم موقت صهیونیستی را به حالت تعلیق درآورد.

منابع خبری صهیونیستی شامگاه امروز یکشنبه خبر دادند که امارات خرید سامانه‌های پدافندی از رژیم موقت صهیونیستی را به حالت تعلیق درآورده است.

شبکه هفت رژیم صهیونیستی خبر داد که امارات پس از اظهارات «بزالل اسموتریچ» وزیر دارای این رژیم درباره لزوم نابودی شهرک «حواره» و یورش به مسجدالاقصی این تصمیم را اتخاذ کرده است.

منابع عبری همچنین گزارش دادند که محمد بن‌زاید رئیس امارات تأکید کرده است که اگر ابوظبی این اطمینان را پیدا نکند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نتواند کنترل کابینه را در دست بگیرد، مسئله همکاری مشترک منتفی است.

اسموتریچ وزیر افراطی کابینه نتانیاهو چندی پیش در سخنانی گفته بود که الحواره در کرانه باختری باید از روی «نقشه محو شود». این اظهارات با واکنش‌های تند بین‌المللی مواجه شد و حتی انتقاد آمریکایی‌ها را هم به دنبال داشت.

با افزایش انتقادها از این وزیر صهیونیست، او از مواضع خود عقب‌نشینی کرده و آن را «یک لغزش زبانی» توصیف کرد. اسموتریچ گفت که در انتخاب کلماتش در حین صحبت درباره الحواره دچار اشتباه شده است.

اخیراً «باربرا لیف»، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه گفته بود که دولت واشنگتن اظهارات بعدی اسموتریچ درباره محو الحواره را شنیده و او حالا سخنان قبلی خود را از جمله در متنی طولانی که او در صفحه فیس بوک خود منتشر کرده، پس گرفته است.

با این وجود اما یک مقام ارشد تل‌آویو در گفت‌وگوهای مطبوعاتی با رسانه‌های غربی اذعان کرده بود که مسئولان وزارت خارجه آمریکا در روزهای اخیر برای مقامات صهیونیست این پیام را ارسال کردند که اگر اسموتریچ سفرش به آمریکا را لغو کند، خوشحال خواهند شد.

اظهارات سموتریچ در مورد روستای الحواره باعث واکنش‌های منطقه ای هم شد. در پی اظهارات او برخی از اعضای حزبش از جنایات ده‌ها شهرک‌نشین در روستای فلسطینی حمایت کردند. از سوی دیگر، این اظهارات موجب شد تا کشورها و سازمان‌های عربی نیز اظهارات او را محکوم کنند.

 وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اظهارات وزیر دارایی رژیم صهیونیستی درباره نابودی روستای حواره، آن را تحریک خطرناک برای ارتکاب جنایت جنگی دانست. وزارت خارجه عربستان سعودی نیز در بیانیه‌ای اظهارات نژادپرستانه و غیرمسئولانه وزیر صهیونیست را که نشان دهنده حجم خشونت و افراطی‌گری رژیم صهیونیست علیه ملت فلسطین است، محکوم کرد. پیش از این، اردن، امارات عربی متحده و مصر هر یک در بیانیه‌ای جداگانه اظهارات وزیر دارایی رژیم صهیونیستی را محکوم کرده بودند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها