موضع پوتین درباره رابطه‌ روسیه با آمریکا

کد خبر: 1213464

رئیس‌جمهور روسیه گفته رابطه مسکو با واشنگتن در بحرانی عمیق است.

موضع پوتین درباره رابطه‌ روسیه با آمریکا

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته روابط میان واشنگتن و مسکو درگیر بحرانی عمیق است.

او با وجود این گفت که روسیه به دنبال برقراری رابطه با آمریکا بر اساس مساوات و احترام است.

پوتین گفت: «ما همیشه دنبال برقراری رابطه بین روسیه-آمریکا بر اساس اصول مساوات و احترام به حاکمیت و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر هستیم.»

پوتین اضافه کرد: «این اصل راهنمای ما در آینده خواهد بود.»

رئیس‌جمهور روسیه تصریح کرد: «روابط میان روسیه و ایالات متحده آمریکا که امنیت و ثبات دنیا به آن وابسته است درگیر بحرانی عمیق است.»

رئیس‌جمهور روسیه خاطرنشان کرد این بحران از «رهیافت‌های بسیار متفاوت به نظم جهانی مدرن نشأت می‌گیرد.»

رئیس‌جمهور روسیه ابراز امیدواری کرد سفرای خارجی در گفت‌وگوهای سیاسی و مسائل بشردوستانه مشارکت داشته باشند. وی همچنین تصریح کرد روسیه انتظار دارد شرکای آن به اصول برابری در روابط دوجانبه پایبند باشند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پوتین همچنین سفرای خارجی را از مفهوم جدید سیاست خارجی روسیه مطلع کرد.

رئیس‌جمهور روسیه پیش‌تر در مقاله‌ای، آمریکا را مسئول سازماندهی «کودتای دولتی مسلحانه» در اوکراین در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد که به برکناری ویکتور یانوکوویچ رئیس‌جمهور وقت و روی کار آمدن دولت غربگرا در این کشور و ایجاد شکاف در آن منجر شد./فارس

ریابکوف: شاهد درگیری مستقیم آمریکا و روسیه هستیم

معاون وزیر خارجه روسیه امروز در مصاحبه‌ای تصریح کرد: شاهد درگیری مستقیم میان آمریکا و روسیه هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در مصاحبه‌ با رادیو اسپوتنیک اعلام کرد: روسیه و ایالات متحده دوره جنگ سرد را پشت سر گذاشته و اکنون در گرماگرم جنگ قرار دارند؛ بر این اساس، به نوعی شاهد درگیری مستقیم دو کشور در یک جنگ ترکیبی هستیم.

معاون وزیر خارجه روسیه در این مصاحبه ادامه داد: برخی اَشکال جنگ ترکیبی که توسط آمریکایی‌ ها استفاده می شود، کاملاً بی سابقه هستند و حتی در دوران جنگ سرد وجود نداشتند.

وی در این ارتباط افزود: متاسفانه صحبت های زیادی در مورد خطر یک درگیری هسته ای شده است. این یک موضوع تا اندازه ای دراماتیک است. باید تاکید کنم که روسیه کاملاً به فرضیه‌ های شناخته شده متعهد است که اخیراً بارها نیز از جمله در بالاترین سطح بیان شده است، مبنی بر اینکه در جنگ هسته‌ ای هیچ برنده‌ ای وجود ندارد و نباید آن را آغاز کرد. روسیه از ورود به جنگ هسته‌ ای خودداری خواهد کرد؛ چون در این جنگ هیچ برنده‌ ای وجود ندارد و لذا نباید آن را آغاز کرد.

«سرگئی ریابکوف» خاطر نشان کرد: اما روشی که مخالفان آمریکایی ما بی پروا، تحریک آمیز و از بسیاری جهات کاملاً بی دقت از نردبان تشدید آن بالا می روند، نحوه کور شدن آنها به دلیل اطمینان مطلقاً پوچ خود در مورد توانایی شان در تحمیل شکست راهبردی به روسیه است. این موضوع باعث می شود که به توانایی های ذهنی آنها و عقل سلیم شان شک کنیم... مخالفان روسیه باید بدانند که با آتش بازی می‌ کنند. آنها باید بدانند که هرگونه تجاوز به حاکمیت و تمامیت ارضی کشور ما چه خواهد شد.

ریابکوف افزود: اگر این روند ادامه یابد، آماده ایم تا همه اقدامات را انجام دهیم و از همه ابزارهای موجود برای دفاع از خود استفاده کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها