اخبار جنگ اوکراین | حمله اوکراین به روستای مرزی روسیه

کد خبر: 1223604

فرماندار «کورسک» روسیه اعلام کرد که در نتیجه حملات اوکراین به روستای مرزی روسیه، یک کارگر ساختمانی کشته شد.

اخبار جنگ اوکراین | حمله اوکراین به روستای مرزی روسیه

در حالی که درگیری‌های نظامی روسیه و اوکراین ادامه دارد، حمله به روستای روسیه واقع در چند کیلومتری مرز با اوکراین خبرساز شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، «رومن استارووُیت» فرماندار ایالت کورسک روسیه با انتشار یک پیام در صفحه تلگرام خود خبر داد که یک کارگر ساختمانی در نتیجه حملات اوکراین به روستای مرزی «پخووو» روسیه کشته شد.

این مقام روس با بیان اینکه این حمله در خاک روسیه و در فاصله چند کیلومتری از مرز انجام شده، افزود، کارها برای تقویت خطوط دفاعی برای ایالت‌های مرزی در حال انجام است.

روایت مسکو از حمله اوکراین به روستای روسیه در شرایطی انجام شده که هفته گذشته سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که حمله تروریستی سرویس اطلاعاتی اوکراین علیه نیروگاه‌های اتمی را خنثی کرد.

خبرگزاری رویترز در گزارش روز شنبه (امروز) خود مدعی شده در موقعیتی نیست که اظهارات مطرح شده فرماندار کورسک درباره حمله اوکراین به روستای مرزی و کشته شدن یک نفر را تایید کند.

مقام‌های اوکراینی درباره حمله به روستای مرزی روسیه اظهارنظری نکرده‌ و آن را تایید یا تکذیب نکرده‌اند و رسانه‌ها هم توضیح بیشتری درباره این خبر ارائه نداده‌اند.

کی‌یف به انفجار پل کریمه اعتراف کرد

رئیس سرویس امنیتی اوکراین به طور تلویحی اذعان کرد که کی‌یف پارسال پل راهبردی کریمه را هدف قرار داده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، واسیلی مالیوک، رئیس سرویس امنیتی اوکراین برای نخستین بار در اعترافی علنی، گفت که کی‌یف در راستای مختل کردن مسیرهای لجستیکی روسیه، پارسال در پل شبه‌جزیره کریمه اقداماتی خرابکارانه صورت داده است.

مالیوک در واکنش به پرسشی درباره انفجار مرگبار اکتبر ۲۰۲۲ در پل کریمه که روسیه آن را «اقدام تروریستی به رهبری سرویس ویژه اوکراین با استفاده از یک کامیون حاوی بمب» توصیف کرده، در اعترافی علنی از نقش کی‌یف در این حادثه پرده برداشت.

وی در واکنش به این پرسش گفت: باتوجه به اینکه (پل کریمه) مسیری لجستیکی بود و باید مختل می‌شد، مطابق قوانین بین‌المللی و اصول متعارف جنگی، اقدامات مشخصی اتخاذ شد.

انفجار پل کریمه به مرگ چندین نفر و فروریختن بخشی از مسیر تردد وسایل نقلیه و همچنین وقوع حریق در خطوط راه‌آهن مجاور آن منجر شد.

مقامات روسیه پس از تعمیر پل، تمامی باندها را برای خودروها بازگشایی کرده و در ماه مه میز ترافیک ریلی به طور کامل به شرایط اولیه بازگشت.

سرویس امنیتی فدرال روسیه (اف‌اس‌بی) مدعی شد که سرویس اطلاعاتی اوکراین مغر متفکر این حمله بوده و کایریل بودانوف، رئیس این نهاد، این اتهام را رد کرد. با این حال، شماری از مقامات کی‌یف از این انفجار ابراز خوشحالی کردند.

مسکو در واکنش به این حمله و در اقدامی تلافی‌جویانه، حملات موشکی گسترده‌ای را علیه زیرساخت‌های انرژی و نظامی اوکراین ترتیب داد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها