کنایه متفاوت لاوروف به آمریکا و انگلیس

کد خبر: 1223609

وزیر خارجه روسیه امروز (شنبه) گفت، پس از آنکه مقام‌های اوکراینی گفتند پوتین، از اهداف اصلی حمله و یک هدف است، آمریکا و انگلیس دیگر باید به سلامت عقلی دولت اوکراین شک کنند.

کنایه متفاوت لاوروف به آمریکا و انگلیس

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اخیرا وادیم اسکیبیتسکی، معاون رئیس اطلاعات ارتش اوکراین به روزنامه دی‌ولت آلمان گفته بود که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هدف اصلی فهرست ترور کی‌یف است.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در پیامی ویدئویی که در کانال تلگرامی پاول زاروبین، خبرنگار روسی منتشر شد، گفت: شکی ندارم که بازیگرانی در واشنگتن و لندن زیر سوال بردن سلامت عقلی چنین افرادی در دولت اوکراین را پس از مطرح شدن چنین مساله‌ای درباره پوتین آغاز کرده‌اند.

دیپلمات ارشد روس همچنین افزود: امیدوارم که تحریم‌ها علیه چنین افرادی وضع شود.

معاون رئیس سرویس اطلاعات ارتش اوکراین به روزنامه دی ولت آلمان گفته بود، کی‌یف می‌خواهد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را ترور کند چون اوست که در جنگ مسؤول هماهنگی است و تصمیم می‌گیرد چه اتفاقی بیفتد و رئیس جمهوری روسیه هم می‌داند که نفر اول فهرست کشتار اوکراین است. در نهایت همه باید به اقدامات روسیه پاسخ دهند.

وی ادامه داد: پوتین متوجه شده که ما تلاش می‌کنیم تا به او نزدیک و نزدیکتر شویم و از اینکه توسط یکی از افراد ما کشته شود، می‌ترسد.

این مقام ارشد اطلاعاتی اوکراین همچنین ادامه داد، دیگر روس‌ها مانند یوگنی پریگوژین، رئیس گروه واگنر، سرگئی شویگو، وزیر دفاع، والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک ارتش و سرگئی سوروویکین، فرمانده ارتش روسیه در فهرست مرگ ما هستند.

وی همچنین گفت، پوتین هدف سخت و دشواری است چون اغلب اوقات خودش را مخفی می‌کند؛ اما اکنون بیش از گذشته در انظار عمومی است.

این مقام اطلاعاتی اوکراین در ادامه مصاحبه خود گفت، اوکراین یک فهرست مشروط از افرادی دارد که می‌خواهد آنها حذف شوند که شامل پوتین و پریگوژین است؛ اما پوتین و اطرافیانش جنایتکاران جنگی هستند و باید بازداشت شده و تحویل دادگاه لاهه شوند. اوکراین یک کشور متمدن است و به روش‌های متمدنانه رفتار می‌کند. لاهه برای پوتین اجتناب ناپذیر است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها