نصرالله خواستار قطع روابط با سوئد شد

کد خبر: 1234499

دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان در واکنش به اهانت مکرر به قرآن کریم در سوئد، بر ضرورت قطع روابط دیپلماتیک با این کشور تأکید کرد.

نصرالله خواستار قطع روابط با سوئد شد

 سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان اقدام عراق در فراخوانی کاردار سفارت این کشور از سوئد را ستود.

ظهر روز پنجشنبه، ۲۰ جولای، برای دومین بار طی چند هفته اخیر، عاملان قرآن‌سوزی در سوئد، با چراغ سبز پلیس این کشور و پس از دریافت مجوز برای تجمع ضد اسلامی در استکهلم، به قرآن کریم اهانت کردند.

«سلوان مومیکا» شهروند عراقی ـ سوئدی در این تجمع، بار دیگر با حمایت پلیس سوئد به قرآن کریم هتاکی کرد و پرچم عراق را آتش زد.

پلیس سوئد روز چهارشنبه (۱۹ جولای) اعلام کرد که برای برگزاری یک تجمع اعتراضی در بیرون سفارت عراق در استکهلم مجوز صادر کرده است.

دبیر کل حزب‌الله بر ضرورت قطع روابط دیپلماتیک با سوئد تأکید کرد و گفت: «نباید فریب عذرخواهی‌ها را خورد».

وی تصریح کرد: «اقدام عراق در سطح رسمی برای فراخوانی کاردار آن از سوئد اقدامی مهم بود».

بنابر گزارش شبکه المیادین، سید حسن نصرالله همچنین تأکید کرد که اگر سوئد به این راه و روش خود ادامه دهد ما نیز در شرع اسلام، آن را کشوری ضد اسلام و مسلمانان تلقی خواهیم کرد.

وی افزود : «چنانچه گزارش‌ها درباره اینکه موساد پشت این حوادث در سوئد قرار دارد، درست باشد در آن صورت ما با حرکت‌های مستمر مواجه هستیم که نیازمند اتخاذ مواضع قدرتمند مردمی و رسمی است».

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین خواستار عدم انجام اقدامات فردی خارج از دستورات شد و گفت: «ممکن است برخی از این اقدامات به روند رویارویی آسیب برساند»./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد