رسانه عبری: جنگ فرسایشی در اسرائیل آغاز شد

کد خبر: 1234941

یک رسانه صهیونیستی اعتراف کرد رژیم صهیونیستی وارد گردونه جنگ فرسایشی شده است.

 رسانه عبری: جنگ فرسایشی در اسرائیل آغاز شد

یک رسانه صهیونیستی اعتراف کرد رژیم صهیونیستی وارد گردونه جنگ فرسایشی شده است.

به گزارش سایت عبری زبان خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری وای نت در مقدمه این گزارش تحلیلی نوشت، از این پس مورخان خواهند نوشت که چگونه اسرائیل وارد چاله حماقت شد، امروز همه مردم به طور مستقیم به چشم دیدند که چگونه افراطیون اسرائیل را در سایه حضور یک مرد ترسو ربوده و با خود بردند.

در بخشی از این گزارش امده است: این بار همه چیز به تصویر کشیده است، گام‌های پر استرس نتانیاهو، تلاش هایش برای فرار از ملاقات با وزیر جنگ که در صحن علنی به دنبالش می‌دوید و سعی در گفتگو با وی داشت، اختلافات شدید و گسترده بین جانشین نخست وزیر و گالانت که به نخست وزیر التماس می‌کرد، در این راستا باید امتیازی هم بدهیم.

وای نت در ادامه گزارش خود آورده است: ضعف نتانیاهو برای همگان آشکار شده است، او توانمندی تصمیم گیری‌های واقعی را ندارد، نتانیاهو به شدت از افراطیون حاضر در ائتلافش می‌ترسد، او تنها کسی است که در اسرائیل تهدیدهای تو خالی وزیر دادگستری یا بن گویر را باور می‌کند، ائتلاف حاکم بر اسرائیل از واقعیت‌های موجود در کف خیابان کاملا جدا است.

نویسنده این گزارش سپس می‌پرسد؛ چرا نباید از واقعیت‌ها در کف خیابان بی اطلاع و جدا باشد؟ نخست وزیر در بدترین شرایط بی مبالاتی امنیتی قرار دارد، او حتی به خود زحمت برگزاری نشست کابینه امنیتی را هم نداد تا حداقل شرایط ارتش و نیروهای ذخیره را جویا شود.

در بخش دیگری از گزارش وای نت هم تاکید شده است: بسیاری از (مهاجران صهیونیست) امروز در شرایط یاس و افسردگی عمیق قرار گرفته اند، اما باید به آنها بگوییم که جنگ برای باز پس گیری دموکراسی وطولانی و مملو از فراز و نشیب است، این پایان راه نیست بلکه ابتدای آن است، باید جنگید، ما در اول راه یک جنگ فرسایشی برای دموکراسی اسرائیل هستیم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها