تداوم فضاسازی واشنگتن علیه تهران

کد خبر: 1235307

ایالات متحده آمریکا امروز بار دیگر ادعای عرضه پهپادهای ایرانی به روسیه را مطرح کرد.

تداوم فضاسازی واشنگتن علیه تهران

ایالات متحده آمریکا امروز بار دیگر ادعای عرضه پهپادهای ایرانی به روسیه را مطرح کرد.

دفتر نماینده ویژه آمریکا در امور ایران امروز چهارشنبه در حساب کاربری توئیتری خود با درج پیوست یک خبر از شبکه سی‌ان‌ان که در آن ادعای کمک ایران به روسیه برای ساخت یک انبار پهپادی مطرح شده، نوشت: شواهد برای همه در دسترس است تا ببینند.

در راستای اتهام‌های غرب علیه ایران از سال گذشته مبنی بر اینکه تهران هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه ارسال می‌کند، دفتر نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در این توئیت ادعا کرد: ایران با صدها پهپاد یکطرفه انتحاری برای استفاده در جنگ علیه اوکراین، روسیه را مسلح کرده است.

این نهاد آمریکایی اضافه کرد: واشنگتن در کنار جامعه جهانی علیه عرضه تسلیحات ایران به روسیه می‌ایستد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اوایل هفته اظهار داشت: همانطور که بارها بطور رسمی اعلام شده، ادعای صادرات پهپادهای ایرانی به روسیه بمنظور بکارگیری آنها علیه اوکراین، اتهامی بی‌اساس است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: هرگونه تلاش برای مرتبط ساختن جنگ اوکراین به همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران با روسیه، اقدامی صرفا با اهداف سیاسی است.

کنعانی با اشاره به مخالفت صریح و مکرر جمهوری اسلامی ایران با جنگ اوکراین، بر لزوم تسریع در خاتمه آن از مسیر دیپلماتیک تاکید کرد.

وی اشاره کرد که متأسفانه غرب با انگیزه‌های سیاسی و با توسل به طرح ادعاهای واهی و اثبات نشده، به دنبال سیاست شکست خورده محدود کردن ایران است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها