ادعای زلنسکی درباره کمک تسلیحات غربی ها

کد خبر: 1235327

رئیس جمهور اوکراین مدعی تقویت سامانه‌های هوایی این کشوربا کمک تسلیحات غربی شد.

ادعای زلنسکی درباره کمک تسلیحات غربی ها

 «ولودیمیر زلنسکی» رئیس ‌جمهور اوکراین روز چهارشنبه مدعی شد که سامانه‌های دفاع هوایی این کشور تقویت شده است.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» زلنسکی گفت: «گزارش‌هایی در مورد تامین سلاح و مهمات را شنیدم. سامانه‌های دفاع هوایی ما در حال تقویت است. این سامانه‌ها به مکان‌هایی که مورد احتیاج است، ارسال می‌شود.»

بر اساس این گزارش، کشورهای غربی ۲۰ سامانه دفاع هوایی «سامپ تی»، «پاتریوت»، «ایریس»، ناسامس» و سایر سامانه ‌ای دفاع هوایی را به اوکراین ارسال کرده‌اند. ایالات متحده در تازه ترین گام جهت تقویت اوکراین قصد دارد ۱۲ سامانه دفاع هوایی «هاوک» به این کشور ارسال کند.

باوجود تبلیغات گسترده سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و کشورهای عضو آن درباره ارسال کمک‌های نظامی گسترده به اوکراین، تحلیلگران و کارشناسان می‌گویند این سلاح‌ها تقریبا غیرقابل استفاده هستند.

«پی‌یر انرو» کارشناس حوزه امنیتی بلژیک گفت که کشورهای عضو ناتو عمدتا سلاح‌های منسوخ شده را به اوکراین می‌فروشند تا آنها را با تجهیزات به‌روزتر در ارتش‌های خود جایگزین کنند.

یک سخنگوی ارتش اوکراین به تازگی گفت که ارتش روسیه با نوسازی موشک‌های «خا-۲۲» حملات موفقی به اهداف اوکراین انجام می‌دهد.

«ناتالیا هومنیوک» سخنگوی نیروهای جنوب اوکراین گفت:«روسیه بیش از ۱۰۰ تیر موشک ایکس-۲۲ (خا-۲۲) را به موشک‌های ایکس-۳۲ تبدیل کرده  و در حمله یکشنبه شب به «اودسا» از آن‌ها استفاده کرد.»

این مقام نظامی اوکراین گفت: «روس‌ها با داشتن انبار بزرگی از موشک های ایکس-۲۲ در تلاش برای بهبود آنها هستند. آنها توانایی‌های خود را افزایش داده و بر اساس برنامه‌های راهبردی‌ شمار موشک‌ها را افزایش می‌دهند. ما در مورد بیش از صد تیر از این موشک‌ها صحبت می‌کنیم.»

اوکراین در حالی مدعی تقویت سامانه‌های هوایی خود است که روز یکشنبه نیروهای روسیه با شلیک ۱۹ موشک حمله گسترده‌ای را به اودسا انجام دادند. ارتش روسیه در خصوص حملات موشکی جدید خود به بندر اودسا اعلام کرد که تمامی تاسیساتی که در حال برنامه‌ریزی اقدامات تروریستی علیه روسیه بود، منهدم شد/مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها