مایک پنس: ترامپ هرگز نباید رئیس جمهور شود

کد خبر: 1236559

مایک پنس معاون سابق دونالد ترامپ و رقیب وی از حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در حالیکه بر اساس آخرین نظرسنجی نیویورک تایمز فقط ۳ درصد آرا را کسب کرده است، درباره سومین کیفرخواست دونالد ترامپ گفت که « او هرگز نباید رئیس جمهور شود.»

مایک پنس: ترامپ هرگز نباید رئیس جمهور شود

مایک پنس  معاون سابق دونالد ترامپ و رقیب وی از حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در حالیکه بر اساس آخرین نظرسنجی نیویورک تایمز فقط ۳ درصد آرا را کسب کرده است، درباره سومین کیفرخواست دونالد ترامپ گفت که « او هرگز نباید رئیس جمهور شود.»

مایک پنس، ترامپ را متهم کرد که خود را بر قانون اساسی ارجح می بیند و نامزدی مجدد ترامپ برای حضور در کاخ سفید را «یک تلاش گمراه کننده» توصیف کرد.

معاون سابق ترامپ گفت: کیفرخواست ترامپ امر مهمی را به یاد ما می آورد. هر کسی که خود را بالاتر از قانون اساسی ببیند هرگز نباید رئیس جمهور آمریکا شود.

پنس ادامه داد: «رئیس‌جمهور سابق آمریکا احتمالا اعلام بی‌گناهی خواهد کرد، اما با این کیفرخواست، نامزدی او به معنای بحث بیشتر درباره ۶ ژانویه و گمراهی بیشتر است. نامزدی او به معنای توجه کمتر به فساد با هانتر [بایدن] و سیاست‌های اقتصادی فاجعه‌بار جو بایدن است که میلیون‌ها نفر را در سراسر آمریکا متضرر می‌کند.»

به گزارش ایرنا، کیفرخواست ۴۵ صفحه ای جدید علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق جنجالی آمریکا، این کشور را به مرحله ای بی سابقه وارد کرده است. قاضی پرونده شورش ۶ ژانویه در جمله ای به یاد ماندنی از حکم خود نوشته است: "روسای جمهور پادشاه نیستند و شاکی رئیس جمهور نیست. "

برای اولین بار، آمریکا قرار است یک رئیس جمهور سابق خود را به دلیل تلاش برای از بین بردن نظام دموکراتیک محاکمه کند. در کیفرخواست علیه ترامپ آمده است، با وجود شکست در انتخابات، "او مصمم بود که در قدرت بماند. "

شبکه خبری سی ان ان آمریکا در این باره نوشت: ترامپ فقط یک رئیس جمهور سابق آمریکا نیست، وی نامزد پیشتاز حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ است که نظرسنجی ها نشان می دهد که در یک رقابت فرضی انتخاباتی با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برابری می کند.

این کیفرخواست جزئیات یک توطئه ادعایی از سوی ترامپ برای براندازی اراده رای دهندگان در سال ۲۰۲۰ را به صورت واضح توضیح می دهد.

این کیفرخواست اعلام می کند که تلاش ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات، مختل کردن سنت انتقال اختیاری قدرت بین روسای جمهور آمریکا است که برای اولین بار توسط جورج واشنگتن آغاز شد. وی در سال ۱۷۹۶ حاضر نشد یک دور دیگر رئیس جمهور آمریکا شود تا "مردم سرنوشت خود را انتخاب کنند. "

سی ان ان می گوید: اتهامات جک اسمیت بازپرس ویژه آمریکا علیه ترامپ نسبت به دو کیفرخواست قبلی وی مهم‌تر است، زیرا این کیفرخواست از سوی هیئت منصفه بزرگ واشنگتن، ارزش‌های بنیادی آمریکا و زیربنای قانون اساسی این کشور را شامل می شود.

ترامپ در دو پرونده دیگر - مورد اول در منهتن به دلیل اتهامات کلاهبرداری تجاری مربوط به پرداخت پولی پنهانی و دوم به دلیل سوء استفاده از اسناد محرمانه اعلام بی گناهی کرده است و او تخلفات مطرح شده علیه خود پس از انتخابات ۲۰۲۰ را رد کرده است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد