گفت‌وگوی لاوروف و میرزویان درباره قره‌باغ

کد خبر: 1239155

وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه تلفنی با وزیر امور خارجه ارمنستان درباره اوضاع قره باغ کوهستانی و عادی سازی روابط میان باکو و ایروان گفت‌وگو کردند.

 گفت‌وگوی لاوروف و میرزویان درباره قره‌باغ

وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و «آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان روز چهارشنبه تلفنی درباره اوضاع قره باغ کوهستانی و عادی سازی روابط میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت‌وگو کردند.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: «روز 16 آگوست، وزیر خارجه روسیه، سرگئی لاوروف، در گفت‌وگویی تلفنی با "آرارات میرزویان" وزیر امور خارجه ارمنستان اوضاع در منطقه قره باغ و روند عادی سازی روابط میان باکو و ایروان را بررسی کردند».

بر اساس این بیانیه، دو طرف نقطه نظرات خود درباره افق‌های موضوع قره باغ در شورای امنیت را بررسی کردند.

 شورای امنیت سازمان ملل چهارشنبه (۱۶ اوت، ۲۵ شهریور) در پاسخ به درخواست ارمنستان برای برگزاری نشست اضطراری این نهاد سازمان ملل درباره وضعیت قره‌باغ کوهستانی، تشکیل جلسه می‌دهد.

پیش‌تر، «مهر مارگاریان» سفیر ارمنستان در سازمان ملل در نامه‌ای به نماینده آمریکا که ریاست شورای امنیت را در ماه جاری برعهده دارد، خواستار نشست شورای امنیت درباره وضعیت وخیم قره‌باغ کوهستانی شد و گفت منطقه عمدتاً ارمنی‌نشین قره‌باغ در همسایگی جمهوری آذربایجان محاصره شده و ۱۲۰ هزار نفر با خطر «گرسنگی و فاجعه انسانی تمام‌عیار» روبرو هستند.

 هیأت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل دوشنبه اعلام کرد نشست اضطراری علنی عصر چهارشنبه برگزار خواهد شد. مارگاریان در نامه به «لیندا توماس-گرینفیلد» سفیر ایالات متحده در سازمان ملل گفت انسداد کامل کریدور لاچین از ۱۵ ژوئیه (۲۴ تیر) توسط باکو--تنها مسیری که منطقه قره‌باغ را به ارمنستان متصل می‌کند--باعث کمبود شدید مواد غذایی، دارو و سوخت شده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد