رایزنی فواد حسین و هاکان فیدان درباره صادرات نفت شمال عراق به ترکیه

کد خبر: 1240314

وزیر امور خارجه عراق گفت: من امروز سه‌شنبه با همتای ترکیه‌ای خود در مورد موضوعات مختلفی صحبت کردم و دیدار مهم و کاربردی با او داشتم.


رایزنی فواد حسین و هاکان فیدان درباره صادرات نفت شمال عراق به ترکیه

«فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق از دیدار و گفت‌وگوی امروز خود با هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه خبر داد و گفت: با همتای ترکیه‌ای خود در مورد موضوعات مختلفی صحبت کردم و دیدار مهم و کاربردی با او داشتیم.

وی افزود: از آنجایی که روابط ما گسترده، مهم و مستمر است، گاهی اوقات پیچیدگی‌هایی به وجود می‌آید و اصل ما این است که از طریق گفت‌وگو به راه حل برسیم.

وزیر خارجه عراق تصریح کرد: ما در مورد اهمیت دستیابی عراق به سهم مناسب از آب بحث کردیم. اصل ما در برخورد با عوارض و مشکلات، گفت‌وگو با طرف ترکیه‌ای است.

فواد حسین اضافه کرد: در گفت‌وگو با همتای ترکیه ای خود، موضوع از سرگیری صادرات نفت از طریق اقلیم کردستان عراق را مورد بررسی قرار دادم.

وی ادامه داد: به هیچ طرفی اجازه نمی‌دهیم از خاک عراق برای هدف قرار دادن اراضی همسایگان استفاده کند.

وزیر خارجه عراق تصریح کرد: روابط با عراق یک اولویت در سیاست خارجی ماست و ما اصول خود را مبنی بر احترام به حاکمیت آن حفظ می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این دیدار گفت که روابط با عراق اولویت سیاست خارجی ترکیه است و بر حفظ اصول احترام به حاکمیت آن تأکید کرد.

هاکان فیدان افزود: ما در مورد مبارزه با تروریسم گفت‌وگو کردیم و نباید اجازه دهیم دشمن مشترک ما، پ ک ک، روابط را مسموم کند.

وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به سوزاندن قرآن کریم در کشورهای دانمارک و سوئد تصریح کرد: هتک حرمت قرآن کریم مانند یک بیماری وبا در کشورهای اروپایی در حال گسترش است.

امروز همچنین وزیر نفت عراق و همتای تُرک او در دیداری در آنکارا، درباره روابط مشترک در بخش نفت و گاز گفت‌وگو کردند.

رویترز گزارش داد که وزرای نفت عراق و ترکیه برای از سرگیری صادرات نفت از شمال عراق به ترکیه به توافق نرسیدند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها