رهگیری یک جنگنده نزدیک محل اقامت «جو بایدن»

کد خبر: 1241051

جنگنده‌های «اف-16» آمریکا یک هواپیمای غیرنظامی را که نزدیک محل تعطیلات «جو بایدن» شده بود، رهگیری و اسکورت کردند.

رهگیری یک جنگنده نزدیک محل اقامت «جو بایدن»

فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی عصر شنبه به وقت تهران از رهگیری یک هواپیمای غیر نظامی که به مکان استراحت «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور بسیار نزدیک شده بود، خبر داد.

به گزارش منابع خبری، پدافند هوایی ایالات متحده روز جمعه جنگنده‌های «اف-۱۶» خود را به پرواز درآورد تا یک هواپیمای غیرنظامی که وارد حریم هوایی محدود شده نزدیک «دریاچه تاهو» مکان استقرار جو بایدن و «جیل بایدن» همسرش شده بود را دور کند. دریاچه تاهو در «سیرا نوادا» در آمریکاست.

فرماندهی دفاع هوا فضای آمریکای شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد ۲ جنگنده اف-۱۶ برای دور کردن این هواپیما از حریم هوایی مکان حضور جو بایدن و همسر او «فلر» شلیک کردند. این جنگنده‌ها این هواپیما را تا خروج از حریم هوایی ذکر شده اسکورت کردند.

یک بالگرد گارد ساحلی نیز در رهگیری صبح جمعه به وقت آمریکا حضور داشت. هیچ اطلاعاتی در مورد نوع هواپیمای غیرنظامی یا خلبان آن منتشر نشده است.

پیشتر نیز چنین حوادثی در آمریکا اتفاق افتاده بود به طوریکه در یک مورد جنگنده‌های ارتش این کشور برای رهگیری یک هواپیما که حریم هوایی «واشنگتن دی‌سی» پایتخت آمریکا را نقض کرده،  ماموریتی انجام  دادند.در پی این اتفاق، در کاخ سفید وضعیت امنیتی و منع تردد اعلام و برای کنگره هم دستور تخلیه امنیتی صادر شد.

کمتر از ۳۰ دقیقه بعد، نیروی هوایی آمریکا بدون ارائه توضیحات بیشتر، اعلام کرد که پرنده متجاوز، «متخاصم» نبوده است. همزمان با سفید اعلام شدن وضعیت، دستور منع تردد کاخ سفید و تخلیه کنگره هم لغو شد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد