افشای جزئیات همکاری اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی و اریتره

کد خبر: 1242624

یک رسانه عبری زبان از جزئیات همکاری اطلاعاتی و نظامی بین رژیم صهیونیستی و دولت اریتره پرده برداشت، اما خبر داد، این روابط از چندی پیش دچار بحران شده است.

 افشای جزئیات همکاری اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی و اریتره

 روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی که در حاشیه درگیری اخیری صهیونیست‌های اریتره‌ای تبار موافق و مخالف دولت مرکزی این کشور در تل‌آویو منتشر شد، آمده است، با وجود استفاده تل‌آویو از پایگاه‌های اطلاعاتی و نیز پایگاه‌های زیردریایی در اریتره اما روابط بین رژیم اسرائیل و این کشور مدت هاست که دچار بحران شده است.

به نوشته این رسانه عبری زبان دولت اریتره حاضر به پذیرش سفیر جدید اسرائیل در اسمره نشده و این سفارت از سال 2020 متروکه است.

در بخش دیگری از گزارش تاکید شده است، با وجود تمامی رفتارهای منفی اریتره و حتی مخالفت شدیدش با بازگشت (رژیم) اسرائیل به عنوان ناظر در اتحادیه افریقا اما تل‌آویو هرگز روابط خود را با این کشور قطع نکرده است، زیرا منافع خاص به خود را در آنجا دنبال می‌کند.

براساس تفسیر این رسانه عبری زبان، دلایل و اهداف امنیتی و نظامی علت اصلی پافشاری تل‌آویو برای حفظ روابط با اریتره است، زیرا این کشور با توجه به موقعیت راهبردی و مهمش می‌تواند جای پای اسرائیل را در منطقه شاخ آفریقا حفظ کند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها