لاوروف: غرب در «اوکراینی کردن» اجلاس G۲۰ شکست خورد

کد خبر: 1243665

وزیر امور خارجه روسیه نشست سران دهلی نو را موفقیتی برای همه کشورهای عضو گروه ۲۰ نامیده و تاکید کرد که مواضع پایدار کشورهای جنوب جهانی در دفاع از منافع خود، به غرب اجازه نداد تا دستور کار اجلاس را "اوکراینی" کند.

 لاوروف: غرب در «اوکراینی کردن» اجلاس G۲۰ شکست خورد

به گزارش خبرگزاری «تاس»،  سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز، یکشنبه، در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از پایان اجلاس سران گروه 20 در دهلی نو، تاکید کرد که عمدتاً به لطف موضع گیری پایدار کشورهای جنوب جهانی در دفاع از منافع مشروع خود، امکان جلوگیری از موفقیت تلاش غرب برای "اوکراینی کردن" مجدد کل دستور کار به ضرر بحث در مورد وظایف اصلی کشورهای در حال توسعه فراهم شد.

وی این واقعیت را مورد توجه قرار داد که بند "اوکراین" در بیانیه نهایی در زمینه ضرورت حل و فصل تمامی درگیری های نظامی ذکر شده و یادآور شد: بحران اوکراین ذکر شده است، اما منحصراً در چارچوب نیاز به حل و فصل همه درگیری‌های موجود در جهان که ضروری است برای حل این مناقشات مطابق با تمام اهداف و اصول منشور سازمان ملل متحد اقدام کرد.

لاوروف نشست دهلی نو را موفقیتی برای همه کشورهای گروه 20 خواند

وزیر امور خارجه روسیه همچنین یادآور شد که نشست سران گروه بیست (G20) یک موفقیت برای همه کشورهای عضو است و این گروه اکنون در حال سپری کردن اصلاحات داخلی است. سرگئی لاوروف گفت: این اجلاس، البته، یک موفقیت بدون قید و شرط است، اول از همه برای ریاست هند بر آن و سپس برای همه کشورهای عضو. ضمن اینکه می توانم بگویم که G20  در حال تجربه کردن اصلاحات داخلی مثبتی است.

در توافق غلات از گوترش برای ترویج رویکردهای یکجانبه استفاده می‌‌شود

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در این کنفرانس مطبوعاتی همچنین اعلام کرد که محتوای نامه آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در مورد توافق غلات این تصور را بوجود می آورد که آنها سعی دارند از دبیرکل برای ترویج رویکردهای یکجانبه در این زمینه استفاده کنند.

لاوروف در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: «با خواندن مفاد نامه (نامه ارسالی دبیرکل سازمان ملل به وزیر خارجه روسیه) این تصور به وجود می آید که متأسفانه مجدداً سعی شده است تا از دبیرکل برای ترویج رویکردهای یکجانبه استفاده کنند، زیرا تمام هدف او این است که بیایید فوراً توافقنامه صادرات غلات اوکراین را تمدید کنیم و در ازای این کار، ظرف یک ماه آینده تلاش خواهیم کرد تا یک نفر را به سیستم سوئیفت وصل کنیم و ظرف دو یا سه ماه به نحوی سعی می‌کنیم با شرکت بیمه Lloyd's به توافق برسیم و وعده هایی از این قبیل.»

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها