هراس پلیس رژیم صهیونیستی از این وزیر کابینه نتانیاهو

کد خبر: 1244377

روزنامه عبری هاآرتص امروز (چهارشنبه) گزارش داد که پلیس رژیم صهیونیستی حتی از این مساله هراس دارد که یک تخلف رانندگی شامل جریمه مالی را به ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی تحویل دهد.

هراس پلیس رژیم صهیونیستی از این وزیر کابینه نتانیاهو

روزنامه عبری هاآرتص امروز (چهارشنبه) گزارش داد که پلیس رژیم صهیونیستی حتی از این مساله هراس دارد که یک تخلف رانندگی شامل جریمه مالی را به ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی تحویل دهد.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، این روزنامه اعلام کرد که پلیس رژیم صهیونیستی طی ۹ ماه گذشته از دادن جریمه‌های رانندگی به بن گویر به ویژه بعد از دیده شدن او در ماه ژانویه گذشته که بدون داشتن کمربند ایمنی سوار بر خودرو بود، اجتناب می‌کند.

این تخلف رانندگی که شامل جریمه مالی می‌شد، به کوبی شبتای، کمیسیر پلیس رژیم صهیونیستی تحویل داده شد و شبتای معتقد بود که باید این تخلف به بن گویر تحویل داده شود اما او تا به الان از انجام این کار اجتناب کرده است.

یک افسر ارشد در پلیس رژیم صهیونیستی در این خصوص گفت: به سادگی، آنها از او می‌ترسند.

این روزنامه عبری نوشت، پلیس رژیم صهیونیستی در طی ۱۰ روز به درخواست مکرر هاآرتص برای پاسخ به این مساله جواب نداده است.

بر اساس قانون رژیم صهیونیستی، فرد سواره‌ای که در صندلی پشت بدون کمربند ایمنی بنشیند، جریمه‌ ۲۵۰ شکلی می‌شود و چهار امتیاز رانندگی از وی کسر می‌شود و کسی که در ماموریتی باشد، از این امر مستثنی است، اما بن گویر در وضعیت عادی بود و گواهش این است که پسرش در کنارش بود و او فیلمی را از پدرش بدون کمربند طی دو مرتبه، یک بار در ژانویه و بار دیگر در مه گذشته گرفت.

در گذشته بن گویر ۷۸ تخلف رانندگی مرتکب شده بود و گواهینامه رانندگی در گذشته از وی سلب شده بود./ایسنا

نتانیاهو انتقال تسلیحات به تشکیلات خودگردان فلسطین را تکذیب کرد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخبار پیرامون انتقال تسلیحات و تجهیزات نظامی به تشکیلات خودگردان فلسطین را رد کرد و این اخبار را دروغ خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از i۲۴ news، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن رد این خبر گفت، خبر کذب حد و مرز ندارد و مردم باید حقایق را درک کنند. از زمان تشکیل کابینه حتی یک قطعه سلاح به تشکیلات خودگردان تحویل نشده است.

وی افزود: کاری که ما انجام دادیم این بود که تصمیمی را که توسط وزیر بنی گانتس در دولت سابق در ژانویه ۲۰۲۲ اتخاذ شد، به اجرا گذاشتیم و تعدادی خودروی مستحکم را تحویل دادیم تا آنها را با وسایل نقلیه قدیمی جایگزین کنیم.

نتانیاهو گفت: این کاری است که ما انجام دادیم و حرفی از خودروی زرهی، تانک و کلاشینکوف و چیز دیگر نیست.

در همین راستا، دفتر یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گزارش‌ها درباره انتقال تسلیحات به تشکیلات را تکذیب و در بیانیه‌ای اعلام کرد، برخلاف گمراه سازی‌های گزارش‌های مختلف، گالانت از زمان تصدی این پست، موافقتی با انتقال تسلیحات کشنده یا تسلیحات به تشکیلات خودگردان فلسطین نداشته است.

دفتر گالانت اعلام کرد، حدود ۱۰ خودروی زرهی و ابزارهای متفرق کردن تظاهرات منتقل شد تا تشکیلات بتواند دو استان جنین و نابلس را تحت کنترل داشته باشد.

همچنین گزارش‌ها درباره موافقت مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی با انتقال تسلیحات آمریکایی به تشکیلات خودگردان فلسطین از طریق اردن، وزیران راستگرای تندرو در کابینه را هم به شدت عصبانی کرده است‌؛ این وزیران می‌گویند، این اقدام به بنی گانتس، رئیس "اردوگاه رسمی" اجازه می‌دهد وارد کابینه شود.

بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی از نتانیاهو انتقاد کرد و او را به تحویل مقدار زیادی تسلیحات به تشکیلات متهم کرد؛ تصمیمی که در کابینه سابق تصویب شده و هدف جلب رضایت گانتس است.

وی اعلام کرد، در پی گزارش ها از موافقت کابینه با انتقال نفربرهای  زرهی و تسلیحات آمریکایی به نیروهای امنیتی فلسطین، امروز چهارشنبه جلسه رایزنی سیاسی فوری برگزار می شود.

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت "ملی" رژیم صهیونیستی هم به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاخت و در توییتی نوشت، اگر به شخصه اعلام نکند گه گزارش ها درباره انتقال این تسلیحات مخرب به تشکیلات اشتباه است، این مساله عواقب خواهد داشت.

وزیر اوریت اشتروک، از اعضای حزب صهیونیست مذهبی نوشت، به تشکیلات خودگردان تسلیحات ندهید. همه این تسلیحات علیه رژیم خواهند بود.

وزیر عمیحای شیکلی، از اعضای حزب لیکود گفت، اینکه چنین اقداماتی بدون بررسی در کابینه تصویب می شود، یک ایراد است.

گزارش‌های عربی و عبری حاکی از آن است که سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین ۱۵۰۰ اسلحه و تجهیزات جنگی دریافت خواهند کرد، همچنین به آنها خودروهای مستحکم، سگ‌ها برای کشف مواد منفجره و وسایلی برای متفرق کردن تظاهرات از جمله باتوم و بمب‌های گاز اشک‌آور داده می‌شود. روزنامه "یسرائیل هیوم" گزارش داد که علاوه بر موارد ذکر شده، تجهیزات جاسوسی پیشرفته به آنها داده می‌شود و آموزش تخصصی سایبری خواهند داشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها