وزیر امنیت داخلی اسرائیل از نشست‌های امنیتی حذف شد

کد خبر: 1247578

سران رژیم صهیونیستی امروز نشست امنیتی برگزار کردند که وزیر امنیت داخلی این رژیم به آن دعوت نشد و وی از حضور در این جلسات حذف شده است.

وزیر امنیت داخلی اسرائیل از نشست‌های امنیتی حذف شد

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه با حضور «یوآو گالانت» وزیر جنگ، «هرتسی هالیوی» رئیس ستاد مشترک ارتش و «رونین بار» رئیس شاباک نشست امنیتی برگزار کرد.

وبسایت صهیونیستی «وای نت» خبر داد که نتانیاهو اجازه نداده بود ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی این رژیم در این نشست حضور داشته باشد؛ زیرا نخست وزیر صهیونیست به شدت نگران درز اطلاعات این جلسات توسط بن گویر به رسانه‌هاست.

به گزارش این پایگاه خبری، اخیرا نیز اطلاعات عملیات نظامی ارتش صهیونیستی در اختیار بن گویر قرار نگرفت؛ زیرا مسئولان امنیتی این رژیم نگران هستند بن گویر این اطلاعات را فاش کند.

یک مسئول در دفتر نتانیاهو هم گفت: بن گویر پیشنهادهایی مطرح می‌کند که می‌تواند اسرائیل را به درد سر بیاندازد. وی در این جلسات که حاضر می‌شد مدام درباره ترور [رزمندگان فلسطین]، جلوگیری از ورود کارگران غزه [به اراضی اشغالی] و محاصره روستاها و شهرهای کرانه باختری سخن می‌گفت».

به گفته این مسئله، بن گویر درک نمی‌کند که «با چنین سیاستی، نخست وزیر نخواهد توانست به هیچ جایی سفر کند و در نتیجه در هیچ جای جهان، مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. نشستهای امنیتی که بن گویر در آن حضور دارد، مانند بازی کودکانه است».

وضعیت صهیونیستها این روزها به شدت بحرانی است و اظهارات و اقدامات افرادی مانند بن گویر و ترکیب کابینه نتانیاهو نیز مزید بر علت شده است. «دان هرئیل» معاون اسبق رئیس ستاد مشترک رژیم صهیونیستی شب گذشته (شنبه) در جمع مخالفان بنیامین نتانیاهو در تل آویو، گفت که کابینه او موجب چند تکه شدن نهادهای امنیتی و ارتش شده است.

دان هرئیل گفت: «هیچ زمانی در طول عمرم امنیت ملی اسرائیل را تا این حد بد و آشفته ندیده بودم، این دولت خبیث موجب چند تکه شدن ارتش شده و یک خطر موجودیت واقعی برای اسرائیل ایجاد کرده است».

او افزود: «اقدامات دولت برای تضعیف دادگاه عالی منجر به آسیب‌های جدی به نیروهای ذخیره در مهم‌ترین یگان‌های ارتش اسرائیل و از دست دادن کارایی و ظرفیت مهم عملیاتی شده است، این آسیب‌ها به یگان‌های رسمی و ساختار ارتش اسرائیل نیز سرایت خواهد کرد و تازه این پایان کار نیست».

این ژنرال ارشد صهیونیست همچنین با اشاره به قانون معافیت کامل دانش‌آموختگان مدارس دینی از خدمت سربازی، گفت: «تصویب این قانون باعث کاهش انگیزه جذب نیرو و از هم پاشیدگی سریع دستگاه منظم ارتش اسرائیل می‌شود، این پایان ارتش مردمی است».

کابینه رژیم صهیونیستی چندی پیش، با وجود اعتراضات گسترده احزاب اپوزیسیون و تظاهرات هزاران نفری بخشی از طرح خود به نام «لغو بند عدم معقولیت» را تصویب کرد، اقدامی که موجب شد تا «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم اسرائیل در واکنش به آن بگوید: «در اوج بحران به سر می‌بریم».

با تصویب این لایحه در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست)،‌ دیوان عالی رژیم صهیونیستی در صورتی که تصیمات قوه مجریه را غیر معقولی و غیرمنطقی بداند، دیگر همچون سابق امکان مداخله و لغو آن را نخواهد داشت یا به عبارت دیگر، کابینه آزادانه و بدون مداخله دستگاه قضایی طرح‌های مدنظر خود را پیش خواهد برد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها