صدور دستور محاصره کامل غزه

کد خبر: 1248979

«یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دستور محاصره کامل باریکه غزه و قطع برق این منطقه را صادر کرده است.

صدور دستور محاصره کامل غزه

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت که دستور محاصره کامل و همه جانبه منطقه غزه را صادر کرده است.

 «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، از دستور خود برای محاصره کامل منطقه غزه خبر داد و گفت که طبق دستور او نباید هیچ آب و برق و سوختی وارد این منطقه شود.

همزمان از ظهر امروز (دوشنبه) دور جدیدی از حملات جنگنده‌های اشغالگر به غزه آغاز شده و آژیرهای هشدار در تمامی نقاط این منطقه به صدا در آمده‌اند.

در ادامه تحولات امروز نبرد «طوفان الاقصی»، وزارت بهداشت غزه در اطلاعیه‌ای از افزایش شهدای غزه به ۴۹۳ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۲۷۵۱ نفر خبر داده است. به گفته این وزارتخانه تمامی بخش‌های درمانی و بیمارستانی با حداکثر توان در حال تلاش هستند و در این میان کمبود سوخت برای ادامه کار بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها موجب نگرانی شدید شده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز صبح امروز جزئیات جدیدی از درگیری نظامیان صهیونیست و رزمندگان مقاومت در اراضی اشغالی اعلام کرد و مدعی شد: «ما دیشب بیش از ۵۰۰ هدف راهبردی گروه‌ها را در نوار غزه هدف قرار دادیم».

او گفت: «ما طی حملات هوایی به غزه بیش از ۱۰۰۰ تن مواد منفجره روی این منطقه ریخته‌ایم».

از سوی دیگر دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در خاور نزدیک (آنروا) در اطلاعیه‌ای‌ گفت که تا آخرین ساعات روز گذشته (۱۶ مهر) بیش از ۱۲۳ هزار و ۵۳۸ نفر از ساکنان مجبور شده‌اند خانه‌های خود را در پی بمباران ترک کنند./ فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها