صدر اعظم ‌آلمان از تل آویو حمایت کرد

کد خبر: 1249087

صدر اعظم ‌آلمان بدون اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی بر حمایت این کشور و فرانسه از تل آویو تأکید کرد.

صدر اعظم ‌آلمان از تل آویو حمایت کرد

صدراعظم آلمان روز دوشنبه بدون اشاره‌ به جنایات رژیم صهیونیستی بر تداوم حمایت از این رژیم در برابر مقاومت فلسطین تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، «اولاف شولتز» در گفت‌وگو با خبرنگاران در «هامبورگ» پیش از برگزاری نشست مشترک کابینه آلمان و فرانسه گفت، آلمان و فرانسه با قاطعیت در کنار اسرائیل برابر حملات حماس ایستاده اند.

شولتز بدون اشاره به جنایات صهیونیست‌ها در غزه  تاکید کرد که نباید به آتش این جنگ دامن  زد.

رژیم صهیونیستی در جریان تجاوزات نظامی مکرر خود از سال ۲۰۰۸ تاکنون، هزاران کودک فلسطینی را در نوار غزه به قتل رسانده است.  علاوه بر آن صدها کودک نیز به دلیل بیماری و شرایط بد تحت محاصره جان خود را از دست دادند.

صدر اعظم آلمان  در ادامه  گفت:«به همین دلیل است که در این شرایط، هیچ کس نباید بیشتر به این وحشت دامن بزند. ما با شرکای خود در منطقه صحبت خواهیم کرد.»

شولتز افزود که قرار است درخصوص آخرین تحولات منطقه به همراه «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه، قصد دارند دوشنبه شب با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس گفت وگو کنند.

وزارت بهداشت غزه امروز (یکشنبه) اعلام کرد که طی آخرین آمار ۵۶۰ نفر در حملات هوایی اشغالگران به شهادت رسیده و ۲۹۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند. انتظار می‌رود با تشدید حملات رژیم صهیونیستی به منطقه غزه، تعداد شهدا سیر صعودی به خود بگیرد.

 در تحولی دیگر،دفتر ریاست جمهوری ترکیه دوشنبه شب  اعلام کرد که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه و «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی تلفنی گفت‌وگو کردند.

در این تماس تلفنی طرفین درباره عملیات طوفان الاقصی  و درگیری نیروهای حماس و رژیم صهیونیستی و آخرین وضعیت مربوط به این تنش بحث وگفت‌وگو کردند.

عملیات مقاومت فلسطین تحت عنوان «طوفان الاقصی»، صبح روز (شنبه)، آغاز شد و همچنان ادامه دارد. طی این عملیات صدها صهیونیست کشته شده‌اند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها