هشدار امارات به دمشق درباره عملیات طوفان الاقصی

کد خبر: 1249201

وبگاه صهیونیستی واللا به نقل از منابع آگاه، ادعا کرد که امارات چندین پیام هشدار به دمشق در خصوص هرگونه دخالت آن در نبرد کنونی میان مقاومت غزه و رژیم موقت داده است.

 هشدار امارات به دمشق درباره عملیات طوفان الاقصی

 یک وبگاه صهیونیستی به نقل از منابع آگاه ادعا می‌کنند که دولت امارات به مقامات سوریه درباره هرگونه مداخله در درگیری کنونی میان مقاومت حماس و رژیم صهیونیستی هشدار داده است.

وبگاه صهیونیستی «واللا»، به نقل از این منابع نوشت: امارات طی چند روز اخیر طی پیامهایی به مقامات سوریه به آن‌ها درباره هرگونه دخالت در جنگ کنونی اسرائیل علیه نوار غزه یا حمله علیه مواضع اسرائیل از سوی خاک سوریه هشدار داده است.

«باراک راوید» خبرنگار این وبگاه صهیونیستی تصریح کرد: «دولت بایدن و چندین کشور عربی نگران سناریوی توسعه جنگ کنونی اسرائیل علیه غزه و کشانده شدن آن بع جبهه‌های دیگر مانند لبنان و سوریه هستند، امری که به یک جنگ منطقه‌ای منجر می‌شود».

وبگاه «عرب ۴۸»، با اشاره به این‌که، امارات که روابط خود را نظام سوریه را از سال گذشته به طور کامل از سر گرفته، به نقل از واللا نوشت: «امارات بیشترین تاثیر را در مقایسه با سایر کشورهای عربی بر روی نظام سوریه دارد. روابط اماراتی اسرائیلی بویژه با سرویس امنیتی اسرائیل نیز بسیار نزدیک است. لذا امارات می‌تواند، پیانهای را با آسانی بیشتری منتقل کند».

این وبگاه صهیونیستی به نقل از منابع آگاه نوشت: «امارات پیام‌های هشدار متعددی را به واسطه بالاترین سطوح خود به سوریه داده و سپس دولت آمریکا را در جریان مذاکرات با نظام سوریه در مورد غزه قرار داده است».

از سوی دیگر، یک مقام مسؤول اماراتی بدون تکذیب یا تایید محتوای این گزارش از اظهار نظر در خصوص گزارش واللا خودداری کرد، اما در عین حال گفت که در مورد مذاکرات دیپلماتیک بسته اظهار نظر نخواهد کرد.

عملیات «طوفان الاقصی» علیه رژیم صهیونیستی در پاسخ به تداوم جنایات و تجاوزهای شهرک‌نشینان صهیونیست در مسجدالاقصی و فلسطینیان در کرانه باختری و نوار غزه، از صبح شنبه (۷ اکتبر) آغاز شد و کتائب شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس موفق شد با نفوذ به اراضی اشغالی در مجاور مرز شرقی نوار غزه، تلفات انسانی و خسارت مادی جدی به رژیم صهیونیستی وارد کند.

رسانه‌های صهیونیستی تاکنون اعتراف کرده‌اند که در جریان این عملیات، دست‌کم ۱۰۰۰ صهیونیست کشته و بیش از ۲۵۰۰ نفر نفر زخمی شده‌اند و این آمار در حال افزایش است.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها