درخواست قاضی آمریکایی از ترامپ برای پخش تلویزیونی دادگاه

کد خبر: 1252703

یک قاضی آمریکایی از دونالد ترامپ درباره تمایلش برای پخش تلویزیونی دادگاه رسیدگی به اتهاماتش درباره تلاش برای تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰، پرسش کرد.

درخواست قاضی آمریکایی از ترامپ برای پخش تلویزیونی دادگاه

یک قاضی آمریکایی از دونالد ترامپ درباره تمایلش برای پخش تلویزیونی دادگاه رسیدگی به اتهاماتش درباره تلاش برای تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰، پرسش کرد.

 قاضی تانیا چاتکان از وکلای دونالد ترامپ خواست تا نظرشان را درباره پخش تلویزیونی دادگاه رسیدگی به اتهامات ترامپ درباره تلاش برای تغییر نتایج انتخابات 2020، بیان کنند.

براساس این گزارش، قاضی به وکلای ترامپ فرصت داد تا تاریخ 10 نوامبر به درخواست پخش تلویزیونی دادگاه که قرار است در مارس 2024 آغاز شود، پاسخ دهند.

این درخواست پس از آن مطرح شد که شبکه ان بی سی و مجموعه ای از 19 سازمان رسانه‌ای و گروه های حمایت از مطبوعات در دو دادخواست جداگانه برای دادگاه واشنگن، اظهار کردند مردم حق دارند دادگاه بی سابقه رئیس جمهور سابق آمریکا را که نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات 2024 است، نگاه کنند. آنها در این این دادخواست ها تاکید کردند که قوانین فدرالی که مانع از پخش روند قضایی این پرونده شود، غیرقانونی است.

دادستان ها در این باره اظهار کردند آنها مخالف این اقدام هستند اما علت مخالفت خود را توضیح ندادند. آنها باید تا تاریخ 3 نوامبر نظر خود را در این باره بیان کنند.   

یکی از وکلای ارشد ترامپ در این پرونده پیشتر به سی ان ان گفته بود وی شخصا از پخش تلویزیونی تصاویر این دادگاه حمایت کرده بود. وی روز گذشته اظهار کرد ترامپ مطابق با دستور دادگاه پاسخ خواهد داد.

در دادگاه های فدرال برخلاف بسیاری از دادگاه های ایالتی، تصویربرداری تلویزیونی و عکاسی ممنوع است. یک هیئت قضایی روز پنج شنبه برای کاهش این ممنوعیت پخش به توافق رسیدند اما هر گونه تغییر در این مورد تا پس از دادگاه ترامپ در ارتباط با تلاش برای تغییر نتایج انتخابات 2020 و دادگاه دوم وی در ارتباط با پرونده نگه داری اسناد طبقه بندی شده که در ماه مه سال آینده آغاز می شود، صورت نمی گیرد.

در حال حاضر ترامپ درگیر پرونده رسیدگی به اتهامات مربوط به کلاهبرداری و بیش از حد نشان دادن ارزش دارایی ها و املاکش برای دریافت وام های بهتر و شرایط بیمه ای مطلوب تر است.

علاوه بر این ترامپ به‌همراه 18 تن از مقامات سابق، وکلا، دستیاران، کارکنان دفاتر انتخاباتی و اعضای محلی حزب جمهوری‌خواه متهم هستند که برای ایجاد تغییر در نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا در ایالت جورجیا دست به اعمال غیرقانونی زده‌اند، در این پرونده ترامپ با 13 اتهام روبه‌رو است.

او در یک پرونده دیگر به نگه‌داشتن اسناد محرمانه آمریکا بعد از ترک کاخ سفید متهم شده است. رئیس‌جمهور سابق آمریکا در این پرونده به 40 فقره جرم از جمله نگهداری آگاهانه اطلاعات حساس دفاعی و مانع‌تراشی در اجرای عدالت متهم شده است.

پرونده دیگر علیه ترامپ، به تلاش‌ او برای ابطال نتیجه انتخابات قبل از شورش 6 ژانویه 2021 مربوط می‌شود. در این شکایت‌نامه که در آن 4 اتهام مطرح شده است ترامپ به جرایمی مانند توطئه برای فریب دولت و توطئه برای مانع‌تراشی در تأیید رئیس‌جمهوری جو بایدن توسط کنگره متهم شده است.

علاوه بر اینها ترامپ در ماه مارس به نخستین رئیس‌جمهور ایالات متحده تبدیل شد که به‌دلیل پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن در سال 2016 و دستکاری اسناد تجاری با اتهامات کیفری مواجه شد.

اما دونالد ترامپ طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت های انتخاباتی 2024 می داند. این در حالی است که براساس نتایج تازه ترین نظرسنجی ها، ترامپ همچنان نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024 است. وی مدعی است طرح این اتهامات تنها باعث پیشتازی او در نظرسنجی ها شده است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد