واکنش رژیم صهیونیستی به اظهارات اخیر مقامات سیاسی ترکیه

کد خبر: 1252738

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دستوراتی مبنی بر بازگشت دیپلمات‌های این رژیم از ترکیه را داده است.

واکنش رژیم صهیونیستی به اظهارات اخیر مقامات سیاسی ترکیه

الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی عنوان داشت که با هدف ارزیابی مجدد روابط تل آویو و آنکارا، دستور به بازگشت نمایندگان دیپلمات اسرائیلی از ترکیه را داده است.

کوهن گفت: در سایه اظهارات اخیر مقامات سیاسی ترکیه به ویژه شخص رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه؛ اسرائیل دیپلمات‌های خود را از ترکیه برای ارزیابی مجدد روابط دوجانبه باز می‌گرداند.

پیشتر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (شنبه) در سخنرانی در تظاهرات گسترده‌ای که در استانبول برای حمایت از مردم فلسطین و در محکومیت حملات رژیم صهیونیستی برگزار شده است،‌ گفت: اسرائیل از اظهارات من که گفته بودم حماس یک گروه تروریستی نیست، ناخرسند شده بود. من مجدداً تاکید می‌کنم که حماس آنطور که برخی ادعا می‌کنند، گروه تروریستی نیست.

اردوغان خاطرنشان کرد: کسانی که برای اوکراین اشک تمساح می‌ریختند، الان در مقابل رخدادها در غزه سکوت اختیار کرده‌اند. کسانی که به خاطر ظلم‌ها در اوکراین تا دیروز گریه می‌کردند، امروز از اسرائیل حمایت می‌کنند و دستانشان آلوده به خون است.

اردوغان عنوان داشت: اسرائیل و طرف‌های دیگر در پشت گروه‌های تروریستی در شمال سوریه و عراق ایستاده‌اند.

وی افزود: اسرائیل بدون حمایت کشورهای غربی، برای سه روز هم مقاومت نمی‌کند.

اردوغان همچنین گفت: ما در حال مقدمه چینی هستیم تا اسرائیل را در مقابل جهانیان به عنوان جنایتکار جنگی معرفی کنیم. آنچه که در غزه رخ می‌دهد، دفاع از خود نیست بلکه کشتارهایی پست است.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: مسئولان غرب در مقابل رخدادها در غزه کر و لال شده‌اند و فریاد کشته‌شدگان در غزه و درخواست‌های دبیرکل سازمان ملل را نمی‌شنوند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد