گوترش: از حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان جبالیا وحشت‌زده شدم!

کد خبر: 1253668

دبیرکل سازمان ملل متحد تنها در واکنشی کلامی به ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در اردوگاه آوارگان جبالیا، به عبارت «وحشت‌زده شدم» بسنده کرد.

گوترش: از حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان جبالیا وحشت‌زده شدم!

دبیرکل سازمان ملل متحد تنها در واکنشی کلامی به ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در اردوگاه آوارگان جبالیا، به عبارت «وحشت‌زده شدم» بسنده کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه در واکنش به دیگر جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به مظلومان فلسطینی در اردوگاه جبالیا واقع در نوار غزه، این اقدام اشغالگران قدس را محکوم کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این خصوص تاکید کرد: همه طرف‌ها باید به قوانین بین المللی احترام بگذارند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی در بخش دیگری از واکنش خود تنها به این کلام بسنده کرد که از این رویداد «وحشت زده» شده است!

رژیم صهیونیستی حملات جدیدی به اردوگاه جبالیا انجام داد و دومین کشتار را امروز مرتکب شد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه ساعاتی پیش اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی مجدداً در اردوگاه جبالیا در شمال این باریکه دست به جنایتی دیگر زده و ده‌ها نفر را به خاک و خون کشیده است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات غزه اعلام کرد: رژیم اشغالگر مجتمعی مسکونی را در جبالیا بمباران کرد که طی آن افراد زیادی شهید شدند.

در جنایت اخیر صهیونیست‌ها در منطقه فالوجا در اردوگاه جبالیا ۹ ساختمان مسکونی بدون اخطار قبلی بمباران و بر سر ساکنان آن فروریخته شد. در این جنایت ده‌ها نفر شهید و مجروح شدند./مهر

 سازمان ملل: بحران غزه بحرانی جهانی است

معاون دبیر کل سازمان ملل هشدار داد اگر الان در قبال آن چیزی که در غزه می‌گذرد شکست بخوریم، پیامدهای آن از مرزهای منطقه عبور خواهد کرد چون این بحرانی جهانی است.

«مارتین گریفیتس» معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه روز چهارشنبه گفت که زنان و کودکان در غزه تا حد مرگ در معرض گرسنگی، بمباران و آسیب قرار دارند.

وی در ادامه سخنانش افزود: «ما نیازمند ضروریات لازم برای زنده ماندن ساکنان غزه نظیر آب، غذا و سوخت هستیم».

گریفیتس ادامه داد: «نیازمند موافقت طرف‌های درگیر در غزه برای آتش‌بس هستیم چون این تنها گزینه‌ای است که می‌تواند مواد امدادرسانی را به غزه برساند».

معاون دبیر کل سازمان ملل گفت: «اگر الان در قبال آن چیزی که در غزه می‌گذرد شکست بخوریم پیامدهای آن از مرزهای منطقه عبور خواهد کرد چون این بحرانی جهانی است».

مدیر دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در نیویورک در اعتراض به تداوم جنگ و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه استعفا داد و اقدامات این رژیم را نمونه بارز نسل‌کشی خواند.

به گزارش وبسایت شبکه خبری الجزیره، «کرِیگ مخیبر» هفته گذشته در نامه استعفای خود نوشت: دولت‌های آمریکا، انگلیس و بیشتر اروپا کاملاً در حمله هولناک همدست هستند. این دولت‌ها نه تنها از اجرای تعهدات خود در معاهده برای اطمینان از احترام به کنوانسیون های ژنو امتناع می‌کنند، بلکه در واقع به طور فعال درگیری را تسلیح می‌کنند...و پوشش سیاسی و دیپلماتیک برای جنایات اسرائیل فراهم می‌کنند.

وزارت بهداشت فلسطین امروز (چهارشنبه، اول نوامبر) در بیست‌وششمین روز عملیات «طوفان الاقصی» علیه رژیم صهیونیستی و حملات مستمر این رژیم علیه مردم نوار غزه، اعلام کرد که شمار شهدا تاکنون به ۸۷۹۶ نفر از جمله ۳۶۴۸ کودک و ۲۲۹۰ زن و شمار مجروحان به ۲۲۲۱۹ نفر رسیده است.

تداوم بمباران غزه و کشتار زنان و کودکان فلسطینی در حالی ادامه دارد که کشورهای غربی حامی رژیم صهیونیستی تاکنون هرگونه قطعنامه آتش‌بس در شورای امنیت را وتو کرده و به جای تلاش برای توقف کشتار و بمباران فلسطینیان، به دنبال تصویب قطعنامه‌هایی در حمایت بیشتر از تل‌آویو هستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها