گفت‌‎وگوی الی کوهن با سفیر جدید آمریکا درباره ایران

کد خبر: 1254796

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در اولین دیدار با سفیر جدید آمریکا در اراضی اشغالی درباره آزادی اسرای این رژیم در غزه، موضوعات منطقه‌ای و آنچه «مبارزه با ایران و نیروهای نیابتی آن» خوانده شد، گفت‌وگو کردند.

گفت‌‎وگوی الی کوهن با سفیر جدید آمریکا درباره ایران

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در اولین دیدار با سفیر جدید آمریکا در اراضی اشغالی درباره آزادی اسرای این رژیم در غزه، موضوعات منطقه‌ای و آنچه «مبارزه با ایران و نیروهای نیابتی آن» خوانده شد، گفت‌وگو کردند.

«الی کوهن» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، امروز، اولین دیدار رسمی خود را با «جک لو» سفیر جدید آمریکا در اراضی اشغالی انجام داد. کوهن و لو در این دیدار درباره تلاش‌ها برای آزادسازی اسرا در غزه،‌ حفظ صلح منطقه‌ای و تداوم مبارزه علیه ایران و آنچه «نیروهای نیابتی آن در منطقه» خوانده شده، گفت‌وگو کردند.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در این باره نوشت: کوهن پس از این دیدار با دفاع از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان غزه گفت: «ما تا زمانی که تمامی اسرا در امن و امان نزد خانواده‌هایشان بازنگشته‌اند، نه متوقف و نه ساکت خواهیم شد. آزادسازی تمامی کسانی که توسط تروریست‌های حماس گروگان گرفته شده‌اند، همچنین حذف رژیم حماس در غزه اولویتی ملی است.»

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی همچنین با تبریک به لو گفت: «اسراییل متحدی مهم‌تر و دوستی نزدیک‌تر از آمریکا ندارد.»

دولت آمریکا که از آغاز جنگ به حمایت از اهداف اشغالگرانه و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی ادامه داده است، چند روز پیش گفته بود که نگران شمار قربانیان در میان غیرنظامیان فلسطین بر اثر حملات رژیم صهیونیستی است و از این شریک خود در منطقه می‌خواهد به قوانین حقوق بشری پایبند باشد.

حماس خواهان آتش‌بس، کمک بیشتر برای غیرنظامیان فلسطینی و انتقال سوخت به این باریکه در ازای آزادی غیرنظامیان و در عین حال مایل به نگه داشتن سربازان اسرائیلی اسیر برای آزادسازی بیش از شش هزار اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی است.

جنبش جهاد اسلامی، پیشتر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، اگر یک آتش‌بس موقت حاصل شود، اسرای غیرنظامی خارجی را آزاد خواهد کرد.

همچنین این جنبش در بیانیه خود تاکید کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین در هر گونه اقدامات آتی شریک خواهد بود.

«ابو عبیده»، سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس نیز، پیشتر درباره موضوع اسرا گفته بود: تماس‌هایی در پرونده اسرا صورت گرفت و فرصتی برای رسیدن به توافقی وجود داشت اما دشمن وقت‌کشی کرد.

سخنگوی القسام تاکید کرد، «اگر دشمن می‌خواهد که پرونده اسرا یکباره بسته شود، ما برای آن آماده هستیم. اما اگر می‌خواهد راه دیگری را طی کند و این پرونده را تفکیک کند ما برای این سناریو هم آماده‌ایم».

ابو عبیده اعلام کرده بود که تعداد اسرایی که جنبش مقاومت فلسطین در اختیار دارد، ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر است که ۲۰۰ نفر در اختیار القسام و باقی اسرا در اختیار گروه‌های دیگر است.

با این حال، رژیم صهیونیستی گفته است آتش‌بس بدون آزادی اسرا برقرار نمی‌شود.

درگیری‌ها در غزه در پی عملیات غافلگیرانه و گسترده «طوفان الاقصی» توسط حماس علیه مواضع رژیم صهیونیستی در ۷ اکتبر (۱۵مهر) آغاز شد.

به گفته مقاومت فلسطین، این حمله در پی تعدی به حریم مسجدالاقصی و خشونت فزاینده شهرک‌نشینان صهیونیست علیه مردم فلسطین انجام گرفت.

از آن پس، رژیم صهیونیستی نوار غزه را هدف بمباران‌های متعدد خود قرار داده و با قطع آب، برق و گاز این منطقه آن را در محاصره انسانی قرار داده است. در پی تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی، چند روز پیش، برخی از کمک‌های انسانی از مرز رفح به این منطقه راه یافت.

رژیم صهیونیستی در این درگیری با بمباران ساختمان‌های غیرنظامی، مسجد، دانشگاه، کلیسا، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی، همچنین با استفاده از تسلیحات ممنوعه، از جمله بمب‌هایی که در آن فسفر سفید به کار رفته، مرتکب جنایات جنگی متعددی شده است.

تخریب کامل برخی مناطق و آواره شدن مردم غزه از اثرات حملات رژیم صهیونیستی و جان باختن نزدیک به ۱۰ هزار نفر از غیرنظامیان این منطقه بوده است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها