فاجعه‌ در بیمارستان الشفاء در غزه

کد خبر: 1255508

منابع از شهادت یک نوزاد شیرخواره در بیمارستان الشفاء به دلیل سرما خبر دادند و 39 نوزاد دیگر نیز در معرض شهادت هستند.


فاجعه‌ در بیمارستان الشفاء در غزه

 یک نوزاد شیرخواره در مرکز پزشکی الشفاء در نوار غزه امروز (شنبه) به دلیل سرمای ناشی از قطعی برق در مرکز الشفاء که مکرراً در معرض حملات رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرد، جان خود را از دست داد.

از سوی دیگر، «می الکیله» وزیر بهداشت فلسطین اعلام کرد که یک وضعیت فاجعه باری در بخش درمانی در غزه با توقف خدمت‌رسانی ۲۰ بیمارستان از میان ۳۰ بیمارستان در سایه حمله مستقیم به بیمارستان‌ها وجود دارد.

الکیله در کنفرانس خبری اعلام کرد که ۳۹ کودک و نوزاد شیرخوار در بخش مراقبت‌های ویژه در معرض مرگ هستند چراکه اوکسیژن به آن‌ها نمی‌رسد.

وی گفت که بیماران در بیمارستان الشفاء با تهدید مرگ حتمی مواجه هستند.

می الکیله عنوان داشت که رژیم صهیونیستی مرکز پزشکی الشفاء را با فسفر سفید بمباران کرده است.

وی گفت که بیمارستان القدس خدمت رسانی نمی‌کند و تنها بخش مراقبت‌های ویژه در آن فعالیت می‌کند که آن بخش نیز با خطر توقف خدمات طی چند ساعت آتی مواجه است.

خبرگزاری فلسطینی وفاء به نقل از منابع پزشکی گزارش داد که چهار مریض در بخش مراقبت‌های ویژه در مرکز الشفاء به دلیل قطعی برق به شهادت رسیده‌اند.

همچنین شاهدان عینی به خبرگزاری وفاء گفتند که تانک‌های اشغالگر یک کادر درمانی را که برای معاینه مجروحان در داخل بخش‌های این مرکز در حرکت بود و تعدادی از آوارگان را که درصدد خروج از این مرکز بودند، با موشک هدف قرار داد.

بخش مراقبت‌های ویژه اطفال و دستگاه‌های اکسیژن در بیمارستان الشفاء از کار افتاده‌اند.

محمد ابو سلمیه، مدیر مرکز الشفاء پیشتر گفت که در این بیمارستان انباشتی از جسدهای شهداء وجود دارد و تلاش‌هایی برای دفن آنها در داخل بیمارستان صورت می‌گیرد.

ابو سلمیه گفت: جهانیان ناظر ما هستند که در حال مرگ هستیم و ما صرفاً عدد و رقم نیستیم./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها