سی‌ان‌ان: ۵۰ اسیر اسرائیلی طبق توافق آزاد می‌شوند

کد خبر: 1257597

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد که توافق آزادی اسرا خواستار آزادی ۵۰ اسیر زن می‌شود که نیروهای فلسطینی روز ۷ اکتبر آنها را به اسارت گرفتند.

سی‌ان‌ان: ۵۰ اسیر اسرائیلی طبق توافق آزاد می‌شوند

 شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد که طبق توافق آزادی زندانی بین حماس و اسرائیل، ۵۰ اسیر اسرائیلی آزاد می‌شوند.

این رسانه آمریکایی امروز سه‌شنبه نوشت که توافق آزادی اسرا خواستار آزادی 50 اسیر زن می‌شود که نیروهای فلسطینی روز 7 اکتبر آنها را به اسارت گرفتند.

بر اساس این گزارش در قبال آزادی این تعداد اسیر، یک وقفه 4 تا 5 روزه در جنگ ایجاد و به ازای آزادی هر اسیر سه زندانی فلسطینی آزاد می‌شود.

دو منبع صهیونیستی به این شبکه خبری گفتند که حماس و اسرائیل همچنان در حال کار بر روی نام آنهایی هستند که می‌توانند در توافق تبادل اسرا آزاد شوند.

هر گونه آزادی اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی ابتدا باید مورد تایید کابینه جنگ قرار گیرد و سپس به تایید کابینه اصلی برسد. تصمیم دولت رژیم صهیونیستی برای آزادی اسرا می‌تواند در عرض 24 ساعت در دیوان عالی این رژیم مورد چالش قرار گیرد. چرا که دیوان می‌تواند آن را رد کند.

قدوره فارِس رئیس باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که مجموع 83 زن و 380 نوجوان فلسطینی زیر 18 سال زندانی اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی هستند.

به گفته فارس، مجموع اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل تقریبا 8 هزار و 300 نفر است.

طبق نوشته سی‌ان‌ان، از این تعداد بیش از 3 هزار نفر از آنها بدون دانستن اتهام خود یا طی نشدن روند قانونی (رژیم صهیونیستی) در زندان هستند.

یک منبع آگاه به سی‌ان‌ان گفت که در جریان آتش بس موقت، اسرائیل پرواز پهپادهای مراقبتی در شمال غزه را به مدت دست کم 6 ساعت در هر روز متوقف می‌کند؛ مساله‌ای که رژیم صهیونیستی پیشتر تمایل به انجام آن نداشت.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس ساعاتی پیش در بیانیه‌ای گفت که توافق آتش بس با اسرائیل نزدیک است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها