ادعای هالیوودی آمریکا در ماجرای آزادسازی کشتی توقیف شده در خلیج عدن

کد خبر: 1258632

رویترز به نقل از مسئول آمریکایی مدعی رفع توقیف کشتی سنترال پارک در خلیج عدن شد؛ ادعایی که قابل تردید بوده و تحلیلگران آن را نمایشی ساختگی واشنگتن با همکاری نیروهای مزدور در جنوب یمن می دانند.

ادعای هالیوودی آمریکا در ماجرای آزادسازی کشتی توقیف شده در خلیج عدن

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مسئول آمریکایی مدعی شد که یک کشتی جنگی نیروی دریایی آمریکا به درخواست کمک یک کشتی حامل مواد شیمیایی توقیف شده در نزدیکی خلیج عدن به نام سنترال پارک پاسخ داده است و کشتی الان سالم است!

علی رغم اینکه ارتش یمن طی روزهای گذشته کشتی‌های اسرائیلی را تهدید کرده بود و حتی این تهدید‌ها را با توقیف کشتی اسرائیلی گلکسی لیدر عملی کرد، ولی تاکنون نیروهای مسلح یمن درباره ادعای توقیف کشتی جدید بیانیه‌ای صادر نکرده‌ است.

به عبارتی خبر توقیف و آزادسازی کشتی سنترال پارک از سوی خود رسانه‌‌های غربی منتشر شده است و همین مسئله  باعث شک و تردید تحلیل‌گران و کاربران در توییتر شده است.

از سوی دیگر نوع پرداختن به این اخبار و اتهام دولت نجات ملی یمن از سوی شورشیان مورد حمایت امارات در جنوب غربی یمن موسوم به شورای انتقالی یمن، این شائبه را در بین این کاربران ایجاد کرده است که احتمالا ادعای توقیف کشتی جدید سناریو مشترک آمریکایی‌ها و مزدوران یمنی برای خودنمایی و قهرمان سازی است.

 از سوی دیگر منابع عربی به شبکه المیادین گفتند که صحت گمانه‌زنی‌ها درباره توقیف یک کشتی در نزدیکی خلیج عدن مشکوک است. به گفته این منابع، ادعای رسانه‌های اسرائیلی درباره تعرض به کشتی اسرائیلی یا جعلی است یا با هدف کشاندن نیروهای بیگانه به منطقه ساخته و پرداخته شده است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها