کاخ سفید: از ادامه عملیات اسرائیل در غزه حمایت می‌کنیم

کد خبر: 1259411

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید بار دیگر از ادامه حملات اسرائیل در غزه که تا کنون به شهادت نزدیک به 15000 نفر منجر شده حمایت کرد.

 کاخ سفید: از ادامه عملیات اسرائیل در غزه حمایت می‌کنیم

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز پنجشنبه از ادامه عملیات رژیم اسرائیل در غزه حمایت کرد.

کربی درباره حمایت آمریکا از ادامه عملیات اسرائیل در غزه  گفت: «هر وقت اسرائیل تصمیم بگیرد دوباره به مقابله با حماس برود از ادامه حمایت ما برخوردار خواهد بود.»

آمریکا بعد از ۷ اکتبر به شدت از حملات رژیم اسرائیل حمایت کرده است. دولت جو بایدن در روزهای گذشته گفته که تنها از «وقفه‌های جنگی» در غزه حمایت می‌کند و طرفدار آتش‌بس که می‌تواند به نفع حماس تمام شود نیست.

کاخ سفید تا کنون در برابر خواسته‌های فعالان حقوق بشر و برخی از سیاستمداران حزب دموکرات برای پایان دادن به حملات اسرائیل مقاومت کرده است. مقام‌های دولت بایدن می‌گویند در حال حاضر بهبود وضعیت انسانی در غزه تنها از طریق همین آتش‌بس‌های موقت امکان‌پذیر خواهد بود.

با وجود این، نهادهای حقوق بشری تأکید می‌کنند که آتش‌بس‌های موقت برای رفع نیازهای انسانی در غزه کافی نیستند. پائول او براین، از مقام‌های عفو بین‌الملل روز گذشته (چهارشنبه) گفت: «وقفه‌های کوتاه‌مدت برای برآورده کردن نیازهای میدانی و رسیدگی به وضعیت حقوق بشری در غزه کافی نیستند.»

او براین گفت: «آمریکایی‌های بیشتر و بیشتری خواستار این آتش‌بس هستند.»  مؤسسه افکارسنجی گالوپ، امروز (۹ آذر) در وبسایت خود با انتشار نتایج یک نظرسنجی نوشت که ۶۷ درصد جوانان آمریکایی با نوع اقدامات ارتش اسرائیل در غزه مخالف هستند.

همچنین شبکه آمریکایی ان بی سی امروز گزارش داد که دولت بایدن به دلیل حمایت از حمله نظامی اسرائیل به غزه با مخالفت‌های داخلی فزاینده‌ای مواجه است.

واشنگتن با وجود این، از بابت اینکه فشارهای فزاینده بین‌المللی ممکن است در اقدام جنگی اسرائیل اخلال ایجاد کند نیز نگران است.

پایگاه آکسیوس امروز پنجشنبه گزارش داد  آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در جلسه با کابینه جنگی اسرائیل هشدار داده که هر چه جنگ در غزه با شدت فعلی ادامه پیدا کند فشارها بر تل‌آویو و واشنگتن افزایش خواهد یافت.

رژیم اسرائیل در هفته‌های نخست جنگ و قبل از آغاز تهاجم زمینی به غزه دستور داد بیش از یک میلیون فلسطینی شمال غزه را ترک و روانه جنوب این منطقه  شوند. اسرائیل در یک هفته‌ای که از آتش‌بس موقت می‌گذرد از بازگشت فلسطینی‌ها به شمال جلوگیری کرده است.

طبق گزارش آکسیوس، بلینکن خواستار توقف عملیات نشد اما ابراز نگرانی کرد که هر چه عملیات اسرائیل با شدت بیشتر و برای مدت زمان طولانی‌تری ادامه پیدا کند فشارهای بین‌المللی هم بر واشنگتن و هم بر تل‌آویو افزایش خواهد یافت.

قبل از برقراری نخستین آتش‌بس موقت در روز ۲۴ نوامبر (سوم آذرماه) حملات ۷ هفته‌ای اسرائیل در غزه به شهادت بیش از ۱۵۰۰۰ نفر منجر شده بود که بیش از ۵۵۰۰ نفر آنها کودک بودند.

علی‌رغم آتش‌بس شکننده در غزه رژیم اسرائیل حملات یورش‌های مرگبار خود در کرانه باختری را ادامه داده و تقریباً به اندازه زندانیانی که به عنوان بخشی از آتش‌بس آزاد کرده زندانیان جدید فلسطینی دستگیر کرده است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه به هلاکت رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. با وجود این، آن‌طورکه تحلیلگران می‌گویند، عملیات طوفان‌الاقصی شکست امنیتی-سیاسی بزرگی را به اسرائیل تحمیل کرده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد