افزایش فشارهای داخلی بر بایدن برای آتش‌بس در غزه

کد خبر: 1260655

شماری از کاراموزان کاخ سفید در نامه‌ای انتقادی به رئیس‌جمهور آمریکا از وی خواستار برقراری آتش‌‌بس در جریان جنگ غزه شدند.

 افزایش فشارهای داخلی بر بایدن برای آتش‌بس در غزه

۴۰ تن از کاراموزان کاخ سفید در نامه‌ای به دولت بایدن از عملکرد وی در زمینه بی‌توجهی به درخواست‌های مردم آمریکا مبنی بر برقراری آتش‌بس در غزه انتقاد کرده و خواستار برقراری هرچه سریع‌تر آتش‌بس در این منطقه شدند.

به گزارش «ان‌بی‌سی نیوز» کارآموزان کاخ سفید در نامه‌ای سرگشاده خطاب به جو بایدن، وی را از این بابت که خواسته‌های ملت آمریکا را جهت توقف جنگ غزه نادیده می‌گیرد، متهم کردند و در جریان حمایت از برقراری آتش‌بس دائمی میان رژیم صهیونیستی و حماس به فهرست مقامات دولتی مخالف جو بایدن پیوستند.

نامه مذکور در ابتدا با ان‌بی‌سی نیوز به اشتراک گذاشته شده و خطاب به دولت بایدن و «کامالا هریس» معاون وی بوده است و توسط بیش از ۴۰ کارآموز در کاخ سفید نوشته و امضا شده است.

آنها در این نامه نوشته‌اند: ما کارآموزان پاییز سال ۲۰۲۳ کاخ سفید و دفتر اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا دیگر در قبال نسل‌کشی مداوم مردم فلسطین سکوت نخواهیم کرد.  

نامه مذکور در حالی نوشته شده است که رژیم صهیونیستی ضد‌حمله وحشیانه‌ای را از زمان پایان گرفتن آتش‌بس موقت در غزه آغاز کرده و به موجب آن جان هزاران فلسطینی در نوار غزه را گرفته و هزاران نفر دیگر را هم از خانه‌هایشان آواره کرده است.

«جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی در مخالفت با اظهارات حامیان حقوق مردم فلسطین در غزه اخیرا در باب استفاده از کلمه «نسل کشی» برای اقدامات رژیم صهیونیستی گفته است این شیوه استفاده از کلمه مذکور نامناسب بوده و باید آن را برای حماس به کار برد.

حمایت بایدن از کمپین نظامی رژیم صهیونیستی انتقادات شدیدی را در جناح پیشروی حزبش به همراه داشته است و حتی برخی از آنها بایدن را تهدید کرده‌اند در صورت ادامه فعالیت‌های خود در این رابطه او را از انتخابات ۲۰۲۴ ریاست‎‌جمهوری کنار می‌گذارند. نامه کارآموزان نگرانی‌ها در مورد افزایش مخالفت‌ها علیه دولت بایدن را تشدید می‌کند.

کارآموزان کاخ سفید در این نامه نوشته‌اند: ما به صدای مردم آمریکا توجه می‌کنیم و از دولت بایدن هم می‌خواهیم که خواستار برقراری آتش‌بس دائمی در غزه شود. ما تصمیم گیرندگان امروز نیستیم، اما می‌خواهیم رهبران فردا باشیم و هرگز فراموش نمی‌کنیم که چگونه درخواست‌های مردم آمریکا در مورد این موضوع شنیده اما نادیده گرفته شده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها