هنیه: حذف حماس از غزه یک توهم است

کد خبر: 1262003

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس نبرد طوفان الاقصی را ضربه‌ای کاری به پیکره رژیم صهیونیستی و فرماندهی نظامی و سیاسی آن دانست.

هنیه: حذف حماس از غزه یک توهم است

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس نبرد طوفان الاقصی را ضربه‌ای کاری به پیکره رژیم صهیونیستی و فرماندهی نظامی و سیاسی آن دانست.

به نقل از الجزیره، اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که ملت و مقاومت فلسطین همچنان تصویری شرافتمندانه از مبارزه و پایداری افسانه‌ای را ارایه می‌کنند.

هنیه گفت: نبرد طوفان الاقصی ضربه‌ای کاری به پیکره اشغالگران وارد کرد و این رژیم و فرماندهی نظامی و سیاسی آن را به لرزه درآورد.

وی افزود: دلاوری‌های گردان‌های قسام و مقاومت در حال نمایش است و این دلاوری‌ها خسارت‌های سنگینی را به دشمن وارد می‌کند که نمونه آخر آن در شجاعیه و جبالیا رخ داد.

هنیه گفت: تمامی رنج‌ها در حافظه ما حک خواهد شد و فراموش‌کردن آن‌ها یا سازش با مرتکبان و مسببان این رنج‌ها ممکن نیست. همراه با همگان از جمله سازمان‌های بین‌المللی به شدت تلاش می‌کنیم که در روند نجات ملت‌مان تسریع کنیم. ملت فلسطین در گذشته در هرجا که بوده هدف اشغالگران بوده و این موضوع همچنان نیز ادامه دارد.

وی افزود: از ملت‌های عربی و اسلامی می‌خواهیم که اقدامات خود را متناسب با حجم تعرض‌های دشمن گسترش بدهند. اقدامات مردمی و بین‌المللی برای یاری فلسطین و ملت آن در شهرها و پایتخت‌های مختلف را ارج می‌نهیم. از مواضع دبیرکل سازمان ملل متحد و نامه وی به شورای امنیت قدردانی می‌کنیم.

هنیه گفت: ما از قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به آتش‌بس اشاره دارد و با اکثریت آرا به تصویب رسید، استقبال می‌کنیم. ما اطمینان داریم که حمله‌های وحشیانه پایان خواهند یافت و مقاومت به عنوان پاسداری امین باقی خواهد ماند.

وی افزود: از هر اندیشه و ابتکار عملی که منجر به پایان جنگ شود استقبال می‌کنیم. هرگونه محاسباتی که روی غزه‌ای بدون حماس و گروه‌های مقاومت حساب باز کند، تنها یک توهم و سراب است. تاکید می‌کنیم که ما پایداریم، مقاومت مقتدر است، ملت ما ثابت‌قدم و مبارز است و اشغالگران هم رو به نابودی هستند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها