ترامپ: هریس رئیس‌جمهور بهتری نسبت به بایدن خواهد بود

کد خبر: 1263771

رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ دونالد ترامپ بار دیگر عملکرد رئیس‌جمهور فعلی را زیر سوال برد.

ترامپ: هریس رئیس‌جمهور بهتری نسبت به بایدن خواهد بود

رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ دونالد ترامپ جمعه گفت معاون بایدن در رهبری کاخ سفید نسبت به خود او بهتر عمل خواهد کرد.

او در پاسخ به این سوال که آیا رای جو بایدن و کامالا هریس برابر می‌شود، گفت مطمئن نیست بایدن حتی به «دروازه شروع» برسد.

به گزارش هیل، ترامپ گفت: «به نظر می‌رسد او (بایدن) به او (هریس) به دلایل زیادی پایبند است. باید او را انتخاب کند. به نظر می‌رسد دموکرات‌ها اگر او (بایدن) نامزد نشود، باید او (هریس) را نامزد کنند. این چیزی است که همه حرفه‌ای‌ها می‌گویند، من مطمئن نیستم درست باشد، این چیزی است که می‌گویند». وی افزود: در واقع فکر می‌کنم (او) هریس بهتر از (او) بایدن باشد. واقعاً اینطور فکر می‌کنم.

بایدن علیرغم نتایج نامطلوب در نظرسنجی‌ها و نگرانی‌های عمومی درباره سن و شرایط جسمی و آمادگی ذهنی‌اش، نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات آتی آمریکاست و آن‌ها گزینه بهتری برای شکست ترامپ در سال ۲۰۲۴ ندارند.

اخیراً یک نظرسنجی نشان داد در حالی که میزان محبوبیت کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور بایدن ۳۵ درصد برآورد شده است، میزان محبوبیت خود او به کمتر از این مقدار یعنی ۳۴ درصد رسیده است.

در نظرسنجی انجام شده، ۶۱ درصد از مردم آمریکا گفتند با اقداماتی که بایدن انجام می‌دهد، کاملا مخالف هستند. با این حال، گویا بایدن نتایج ارائه شده در این نظرسنجی‌ها را رد کرده و صحت آن‌ها را زیر سوال برده است.

واشنگتن پست در گزارشی عنوان کرد که بایدن گروه کوچکی از دستیاران خود در کاخ سفید را پیش از تعطیلات شکرگزاری گرد هم آورد و سخنان تندی را خطاب به این گروه بیان کرد؛ رئیس‌جمهور آمریکا ضمن اشاره به اینکه درصد حمایت از وی در نظرسنجی‌ها بسیار پایین آمده، از آن‌ها خواست تا برایش شرح دهند به عنوان دستیاران وی در کاخ سفید و اعضای کارزار انتخاباتی‌اش در این مورد چه اقدامی انجام می‌دهند.

طبق نتایج این نظرسنجی، ۶۹ درصد از شرکت‌کنندگان عملکرد بایدن در مورد مهاجرت را تایید نکرده‌ و ۶۸ درصد دیگر هم عنوان کرده‌اند با سیاست‌های اقتصادی او موافق نیستند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها