واکنش حماس به شهادت ۱۰ رزمنده یمنی

کد خبر: 1265646

حماس به شهادت شماری از نیروهای یمنی بر اثر حمله ارتش تروریست آمریکا در دریای سرخ واکنش نشان داد.

 واکنش حماس به شهادت ۱۰ رزمنده یمنی

المسیره اعلام کرد: جنبش مقاومت اسلامی حماس شهادت شماری از رزمندگان یمنی و لبنانی در راه دفاع از غزه، فلسطین و قدس را تبریک و تسلیت گفت.

حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که در نهایت افتخار و سربلندی، شهادت فرزندان امت در راه دفاع از ملت فلسطین و قضیه عادلانه آن که آخرین نمونه آن شهادت ۱۰ نفر از برادران یمنی در حمله آمریکایی‌ها در دریای سرخ حین انجام ماموریت ممانعت از حرکت کشتی‌ها به سمت اراضی اشغالی در راستای دفاع از مردم غزه و محکومیت جنگ علیه آنان بود، را تسلیت می‌گوییم.

حماس بیان کرد: صمیمانه هرگونه مشارکت شجاعانه در حمایت از مردم غزه و مقابله با دشمن اشغالگر صهیونیستی را ستوده و با شهدای امت اسلامی اعلام همدردی کرده و مشارکت آن‌ها در مبارزات ملت فلسطین در مسیر آزادی و بازگشت را تبریک می‌گوییم.

لازم به ذکر است که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته اعلام کرد که نظامیان آمریکایی به ۳ قایق نیروی دریایی یمن در حین انجام وظیفه انسانی و اخلاقی آنان حمله کرده و ۱۰ نفر از این نیروها را به شهادت رسانده‌اند.

وی افزود: دشمن آمریکایی تبعات و پیامدهای جنایت خود را خواهد دید. تحرکات دشمن آمریکایی در دریای سرخ برای حمایت از کشتی‌های اسرائیلی مانع از انجام وظیفه یمن در حمایت و یاری فلسطین نخواهد شد. به کشورهای دیگر هشدار می‌دهیم که در اقدامات خطرناک آمریکا مشارکت نکنند، زیرا این اقدام پیامدهایی منفی در پی خواهد داشت که روی همگان اثر خواهد گذاشت.

وی افزود: عملیات نظامی علیه کشتی باری «مرسک هانگژو» که به سوی بندرهای فلسطین اشغالی در حرکت بود با موشک‌های دریایی مناسب به انجام رسید. این عملیات پس از آن صورت گرفت که کادر هدایت این کشتی به پیام‌های هشدار ارسالی از سوی نیروی دریایی یمن پاسخ منفی داد.

سریع گفت: ما بر آنچه در بیانیه‌های قبلی در رابطه با ممانعت از عبور و مرور کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به سوی بندرهای فلسطین اشغالی در حرکت هستند اعلام کردیم تاکید می‌کنیم.

وی افزود: ما نسبت به تداوم دریانوردی به سوی تمامی مقصدها به جز فلسطین اشغالی توجه و تاکید داریم. به تمامی کشورهای جهان نصیحت می‌کنیم که با نقشه‌های آمریکا جهت شعله‌ورساختن جنگ در دریای سرخ همراه نشوند.

 سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: ما در مقابله با هرگونه حمله به کشور و ملتمان تردید نخواهیم کرد. به مردم کشورمان و به تمامی آزادگان جهان اعلام می‌کنیم که جهت اجرای تمامی گزینه‌های رویارویی با تنش‌آفرینی آمریکا در هوشیاری و آمادگی کامل باشند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها