آشوب شب سال نو در هلند؛ بیش از 200 نفر بازداشت شدند

کد خبر: 1265668

به گفته پلیس هلند، در جریان آشوب‌های شب سال نو در سراسر این کشور بیش از 200 نفر بازداشت و ده‌ها نیروی پلیس زخمی شدند.

 آشوب شب سال نو در هلند؛ بیش از 200 نفر بازداشت شدند

پلیس هلند امروز دوشنبه اعلام کرد بیش از ۲۰۰ نفر در جریان آشوب‌های شب سال نو در سراسر این کشور بازداشت شدند.

در شبی که سخنگوی پلیس شب حوادث جدی و خشونت غیرقابل‌قبول توصیف کرد، ده‌ها افسر پلیس زخمی شدند و پلیس در چند شهر با آتش‌بازی و سنگ مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش رویترز، پلیس در روتردام گفت بیش از ۱۰۰ خودرو و سایر وسایل نقلیه در آنجا به آتش کشیده شد؛ در حالی که در آمستردام، لاهه و دیگر شهرها به پلیس ضد شورش برای متفرق کردن جمعیت نیاز شد.

پلیس ضد شورش همچنین در سراسر هلند به کمک گروه‌های آتش‌نشان آمد که در حین تلاش برای خاموش کردن آتش‌سوزی‌های متعدد، مورد حمله قرار می‌گرفتند.

پلیس اعلام کرد در شهر هارلم یک مرد ۱۹ ساله کمی قبل از نیمه شب یکشنبه به دلیل شدت جراحات ناشی از حادثه آتش‌بازی جان خود را از دست داد.

در فرانسه هم همزمان با برگزاری جشن‌ها و مراسم‌ به مناسبت سال نو میلادی، رسانه‌های این کشور از بازداشت تعداد زیادی از مردم و تخریب اموال عمومی خبر دادند.

طبق گزارش‌ها، تعداد زیادی از آشوبگران از تجمع گسترده مردم فرانسه در خیابان‌های شهرهای مختلف برای جشن سال نو میلادی در نیمه شب استفاده کرده و به اموال عمومی آسیب رساندند.

وزیر کشور فرانسه ژرالد دارمانین گفت که نیروهای امنیتی در این ناآرامی‌ها ۳۸۰ آشوبگر را بازداشت کردند و در این حوادث حدود ۷۵۰ خودرو نیز به طور کامل به آتش کشیده شد. وی همچنین گفت که در جریان درگیری نیروهای امنیتی با برهم‌زنندگان نظم عمومی در جشن سال نو میلادی، حداقل ۴۰ مأمور پلیس دچار آسیب‌دیدگی شدند.

از آلمان هم خبر می‌رسد که شب سال نو میلادی آشوبناکی سپری شده و علاوه بر بازداشت ۲۵۰ آلمانی به دلیل آسیب زدن به اموال عمومی و آشوب، حداقل ۱۵ نیروی امنیتی مجروح شدند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها