ادعای جدید وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره جنگ غزه

کد خبر: 1265737

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت که «به زودی بازگشت تدریجی به شهرک‌های مجاور نوار غزه را آغاز خواهیم کرد».

ادعای جدید وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره جنگ غزه

 به نقل از الجزیره، یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه در سخنانی اظهار کرد که «به زودی بازگشت تدریجی به شهرک‌های مجاور نوار غزه در فاصله 4 تا 7 کیلومتری را آغاز خواهیم کرد».

این اظهارات گالانت در حالی است که رژیم صهیونیستی با فرسایشی کردن جنگ، بسیاری از مردم غزه را آواره کرده است.

کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تل‌آویو قصد دارد تونی بلر، نخست وزیر اسبق انگلیس را به عنوان میانجی برای متقاعدسازی کشورهای غربی برای پذیرش آوارگان فلسطینی از نوار غزه پس از پایان جنگ منصوب کند.

از طرفی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز ـ دوشنبه ـ مدعی شد، این رژیم اجازه نخواهد داد مردم غزه به شمال این منطقه بازگردند و اولویت بازگشت شهرک‌نشینان به منطقه غلاف غزه است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم گفت: ما به مردم غزه اجازه بازگشت به شمال این منطقه را نمی‌دهیم و هیچ تصمیمی جز این وجود ندارد.

وی افزود: اولین ماموریت تل‌آویو این است که شهرک نشینیان به شهرک‌های مجاور غزه بازگرداند.

نتانیاهو فردا موضوع پساجنگ غزه را مطرح می‌کند

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه روز سه‌شنبه کابینه جنگ، موضوع پساجنگ غزه را بررسی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم با اعمال فشار از سوی «بنی گانتس» و «گادی آیزنکوت» دو عضو اصلی کابینه جنگ قصد دارد در جلسه فردا این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه روز پنجشنبه کابینه جنگ از بحث درباره روز بعد از جنگ غزه خودداری کرده بود.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که لغو بحث پساجنگ در کابینه جنگ توسط نتانیاهو و به دلیل فشار شرکای ائتلافی او صورت گرفت.

رسانه‌های صهیونیستی روز پنجشنبه هم گزارش کردند که نتانیاهو در جلسه کابینه جنگ از بحث و گفت‌‎وگو در مورد مرحله بعدی جنگ خودداری کرده و آن را به تاریخی نامعلوم موکول کرده است.

شواهد حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی در دستیابی به اهداف ادعایی خود در جنگ علیه نوار غزه ناکام مانده و از سوی دیگر برای مرحله پس از جنگ و نحوه مدیریت غزه پس از پایان جنگ هیچ برنامه‌ای ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها