پیش بینی بحران جدید برای رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1265740

یک رسانه عبری زبان اعتراف کرد، خروج ناو آمریکایی، ساختار نظامی اسرائیل را در برابر حزب الله دچار مشکل و تنگنا قرار داده است.

پیش بینی بحران جدید برای رژیم صهیونیستی

یک رسانه عبری زبان اعتراف کرد، خروج ناو آمریکایی، ساختار نظامی اسرائیل را در برابر حزب الله دچار مشکل و تنگنا قرار داده است.

 پایگاه عبری زبان واللا نیوز در گزارشی در این رابطه خبر داد، نهادهای امنیتی و نظامی اسرائیل بر این باورند فشارهای سیاسی بر دولت لبنان چندان دور نگه داشتن حزب الله از مرزهای شمالی کارساز نیست.

امیر بوحبوط خبرنگار امور نظامی این رسانه عبری زبان در گزارشی که ظهر امروز دوشنبه در این رسانه منتشر شد، خبر داد، بسیار دشوار است که بتوانیم پیش بینی کنیم، خروج ناو هواپیما بر آمریکا از منطقه مدیترانه چه نوع تاثیری را بر روند اوضاع خواهد گذارد، این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود که این ناو برای بازداشت ایران و حزب الله به این منطقه آمده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد، رئیس ستاد ارتش اسرائیل طی دستور العمل جدیدی بر لزوم حفظ شمار زیادی از نیروها در طول مرز با لبنان طی سال 2024 تاکید کرده است.

یک مسئول امنیتی اسرائیلی در رابطه با خروج ناو هواپیما بر آمریکایی از منطقه به این رسانه گفت: فعلا بسیار زود هنگام است که در رابطه با تبعات و اهمیت این خروج سخن بگوییم، اما ارزیابی‌های نهادهای امنیتی حمایت از آن دارند که ایران و حزب الله گام‌های خود را به تناسب با نوع روابطی که بین ما و ایالات متحده برقرار است، برنامه ریزی می‌کنند.

این رسانه عبری زبان در ادامه فاش کرد، هرتسی هالیوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل مذاکرات و تماس‌های مستمری را با چارلز براون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و نیز فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا سنتکام در کنار گفتگو با شماری از رؤسای ستاد کشورهای دیگر در راستای هدف و تمایل مشترک در تضعیف ایران در خاورمیانه با تمرکز بر غزه، اسرائیل، لبنان، سوریه، یمن، عراق و دریای سرخ دارد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است، هدف اصلی اسرائیل دور کردن حزب الله از خط مرزی است اما در حال حاضر امکان انجام این کار وجود ندارد و باید به فکر تلاش برای مستقر کردن نیروهای یونیفل در طول خط مرزی باشیم چون این کار می‌تواند مانع از ادامه درگیری اسرائیل با حزب الله شده و شرایط به سوی جنگ فراگیر پیش نرود.

در عین حال نهادهای امنیتی عجله‌ای در تلاش برای اجرای قطعنامه 1701 ندارند زیرا این توافق بنودی دارد که چندان باب میل اسرائیل نیست، ممنوعیت پروازهای شناسایی نیروی هوایی اسرائیل در حریم هوایی لبنان یکی از این موارد است./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها