بن گویر: کابینه جنگ اجازه کاهش عملیات در غزه را ندارد

کد خبر: 1267193

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تأکید کرد کابینه جنگ اختیار اعلام انتقال به مرحله عملیات محدود در غزه را ندارد.

بن گویر: کابینه جنگ اجازه کاهش عملیات در غزه را ندارد

در سایه انتشار گزارش‌ها درخصوص اختلافات در داخل کابینه جنگ رژیم صهیونیستی، ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تأکید کرد: کابینه جنگ حق ندارد انتقال به مرحله عملیات محدود در غزه را اعلام کند.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، این درحالی است که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا امروز(دوشنبه) وارد اراضی اشغالی شده است تا در این باره با مقامات رژیم صهیونیستی صحبت کند. آمریکا بر تل‌آویو برای کاهش عملیات نظامی خود در غزه فشار آورده است.

در این راستا «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تأکید کرد: در شمال غزه به زودی از عملیات فشرده به عملیات ویژه‌ای منتقل خواهیم شد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به مقیاس و شدت عملیات طوفان‌الاقصی اذعان کرد و گفت «حمله حماس حس امنیت اسرائیلی‌ها را عمیقا متزلزل کرده و نگاه آنها را به جهان اطراف تغییر داده است.»

وبگاه عبری واللا نیز شامگاه یکشنبه گزارش داد ارتش اشغالگر رسما وارد مرحله سوم تجاوز به نوار غزه شده که شامل حملات برق آسا توسط یگان‌ها و نه حملات گسترده توسط کل گردان‌ها در مرحله دوم، خواهد بود. این حملات قبلا در بیت لاهیا، محله الشجاعیه و الدرج در شمال نوار غزه طی چند روز گذشته انجام شده‌است.

وبگاه واللا توضیح داد که لشکر ۹۸ به نبردهای شدید در خان یونس در جنوب نوار غزه ادامه خواهد داد، اما در خصوص رفح هنوز تصمیمی درباره عملیات زمینی در آنجا گرفته نشده‌است.

گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس هفتم اکتبر عملیات طوفان الاقصی را با حمله به شهرک‌های غلاف غزه آغاز کرد. به دنبال این عملیات جنگ غزه آغاز شد که به گفته وزارت بهداشت غزه تاکنون به شهادت ۲۲ هزار و ۸۳۵ نفر از جمله ۱۰۰۰۰ کودک و ۷۰۰۰ زن و زخمی شدن ۵۸ هزار و ۴۱۶ تن منجر شده است./ایسنا

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها