قوت گرفتن حمله نظامی علیه یمن/ هشدار انصارالله به لندن و واشنگتن

کد خبر: 1268052

به دنبال تصویب قطعنامه آمریکایی-اسرائیلی در شورای امنیت علیه یمن، رسانه های آمریکایی و انگلیسی بامداد امروز جمعه از قوت گرفتن احتمال حمله نظامی به اهدافی در یمن خبر دادند.

قوت گرفتن حمله نظامی علیه یمن/ هشدار انصارالله به لندن و واشنگتن

 روزنامه «تایمز» انگلیس مدعی شد که نخست‌وزیر این کشور شامگاه پنج‌شنبه 21 دی اعضای کابینه خود را از آمادگی برای اقدام نظامی قریب‌الوقوع در پاسخ به حملات ارتش یمن مطلع کرد.

این روزنامه با بیان اینکه ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس با حمله نظامی به اهدافی در یمن موافقت کرده، نوشت که احتمالا طی ساعات آینده، واشنگتن و لندن دست به حمله مشترک در یمن بزنند.

روزنامه وال‌استریت ژورنال هم به نقل از منابع آمریکایی مدعی شد که احتمالا اماکنی مانند انبار تسلیحات و موشک‌ را در استان‌های الحدیده و حجه، هدف حملات مشترک آمریکایی و انگلیسی قرار بگیرد که ارتش یمن برای مقابله با این حمله احتمالی، برخی تسلیحات خود را جابه‌جا کرده است.

صهیونیست‌ها سطح آماده باش پدافندی خود را بالا برده‌اند

رسانه‌های رژیم اسرائیل نیز گزارش می‌دهند رژیم تل‌اویو از بیم انجام حمله از سمت یمن به سرزمین‌های اشغالی، سطح آماده باش پدافند دفاعی خود را افزایش داده است.

واکنش انصارالله به احتمال اشتباه آمریکا و انگلیس در حمله به یمن

محمد الفرح، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به احتمال حمله نظامی علیه ارتش یمن گفت: فرض کنیم آمریکا امشب به یمن حمله کرد و فردا صبح حمله به غزه متوقف شد یا اعلام شد که حمله آمریکا به یمن متوقف شده است.

او ادامه داد: ما به آمریکایی‌ها تأکید می‌کنیم که جنگ بین ما و کسی که به ما حمله کرده، هرگز متوقف نخواهد شد و ما به هدف قرار دادن ناوهای متجاوزان و کشتی‌های تجاری، پایگاه‌ها و منافع آن‌ها ادامه خواهیم داد و چه بسا جنگ بین ما و متجاوزان برای سال‌ها علی رغم تلفاتش ادامه داشته باشد.

الفرح تصریح کرد: آمریکا و انگلیس باید از حمله پیشین خود به یمن با رهبری رژیم سعودی درس عبرت بگیرند که برای چند هفته و ماه برنامه ریزی کرده‌ بودند. ولی این جنگ بیش از هشت سال طول کشید و ما قوی‌تر و پیروز میدان از این معرکه بیرون آمدیم و آن‌ها شکست خوردند و زیان دیدند.

دومین هشدار یمن: منطقه را به آتش خواهیم کشید

عبدالسلام جحاف، عضو کمیته امنیت و دفاع در دولت نجات ملی یمن نیز در واکنش به احتمال حمله مشترک آمریکا و انگلیس به یمن گفت: نمی‌گوییم که فلان خواهیم کرد و بهمان خواهد شد؛ چیزی که برخی آن را حمل بر مبالغه کنند، نخواهیم گفتم ولی متجاوزان باید بدانند که در صورت حماقت، منطقه را آتش خواهیم زد.

ادعای رسانه‌های صیهونیستی در مورد پرواز هواپیماهای آمریکا در خلیج فارس

رسانه‌‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز جمعه بعد از انتشار گزارش‌هایی از آمادگی آمریکا و انگلیس برای حمله مشترک علیه یمن مدعی شدند که هواپیماهای تهاجمی و اطلاعاتی ائتلاف آمریکا از پایگا‌های خود در خلیج فارس به سمت یمن و خلیج عدن بلند شده‌اند.

ادعای الجزیره در مورد پرواز هواپیماهای جاسوسی در جنوب دریای سرخ

شبکه الجزیره قطر به نقل از یک مسئول نظامی در جنبش انصارالله یمن مدعی شد که هواپیماهای جاسوسی آمریکا در حال پرواز بر فراز  منطقه جنوبی دریای سرخ هستند.

نگرانی پنتاگون از گسترش تنش در منطقه غرب آسیا

علی رغم  اعلام آمادگی آمریکا و انگلیس برای اقدام نظامی در یمن، رسانه های آمریکایی نوشتند که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از اینکه دایره تنش در غرب آسیا گسترش یابد نگران است و این نگرانی‌ها یکی از مسائل اصلی است که مقامات آمریکایی در حال بررسی و مشاوره در مورد آن  هستند.

مسئول نظامی آمریکایی: نیروهای آمریکا در خاورمیانه در حالت آماده باش هستند

شبکه الجزیره به نقل از یک مسئول نظامی آمریکا گزارش داد که نیروهای این کشور در منطقه غرب آسیا در حالت آماده باش هستد.

این مقام آمریکایی بدون اشاره به حمایت‌های کشورش از جنایت‌های صهیونیست‌ها در غزه، انصارالله یمن را به داشتن فعالیت‌های خصمانه در منطقه متهم کرد و مدعی شد که واشنگتن پاسخ به هرگونه حمله به نیروهایش را در زمان و مکان مناسب محفوظ می‌داند!

تماس وزیر خارجه آمریکا با همتای هندی در مورد یمن

وزارت خارجه آمریکا گزارش داد که آنتونی بلینکن بامداد امروز جمعه با همتای هندی خود در مورد آنچه که حملات بی‌پروا انصارالله یمن در دریای سرخ و خلیج عدن خوانده، صحبت کرده است.

وزیر خارجه آمریکا از افزایش همکاری با هند برای آنچه که دفاع از کشتی‌رانی در منطقه خوانده، استقبال کرده است.

عمان آسمان خود را بر روی هواپیماهای نظامی بست/ آماده باش در امارات

سلطنت عمان آسمان خود را بر روی همه هواپیمایی نظامی به مقصد یمن را بست. از سوی دیگر، رسانه‌ها نیز از اقدام امارات در آماده باش به پدافند هوایی این کشور خبر می‌دهند.

ادعای آکسیوس: حمله آمریکایی به یمن قریب الوقوع است

وب سایت خبری تحلیلی آکسیوس آمریکا به مقامات رژیم اسرائیل نزدیک است، از قول یک مقام بلندپایه صهیونیست مدعی شد که حمله آمریکا به مواضع ارتش یمن قریب الوقوع است.

تلگراف: جنگنده‌ها و کشتی‌های بریتانیا در اقدام نظامی علیه یمن مشارکت خواهند کرد

روزنامه دیلی تلگراف  انگلیس نوشت که کشتی‌های جنگی و جنگنده‌‌های این کشور در اقدان نظامی علیه یمن که کابینه وزیران با آن موافقت کرده، مشارکت خواهند کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها